اقتصادی

نهضت تولید ریل‌باس ادامه می‌یابد/افتتاح مترو هشتگرد در هفته جاری

نهضت تولید ریل‌باس ادامه می‌یابد/افتتاح مترو هشتگرد در هفته جاری

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ضرورت دارد نهضت تولید ریل‌باس و قطارهای حومه‌ای افزایش یابد، گفت: باید هر چه سریع‌تر شهرهای اقماری را به کلان‌شهرها از طریق ریل متصل کنیم.

نهضت تولید ریل‌باس ادامه می‌یابد/افتتاح مترو هشتگرد در هفته جاری

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد اسلامی امروز در مراسم الحاق ۲۴۳ دستگاه انواع ناوگان به شبکه ریلی کشور، اظهار داشت:‌ ما ظرفیت ارزشمندی در ساخت ناوگان ریلی داریم پس شرکت سازنده انواع ناوگان ریلی و ۱۳ شرکت بهره‌بردار ظرفیت بزرگی هستند.

وی با اشاره به اینکه تا امروز ۴۵۶ دستگاه انواع ناوگان تحویل شده است، اضافه کرد:‌این نشان از ارتباط منطقی بین تولیدکننده، شرکت راه‌آهن و شرکت‌های بهره‌بردار دارد که اگر این ارتباط وجود داشته باشد هیچ تولید کننده‌ای بدون سفارش نمی‌ماند و شرکت بهره‌بردار هم بدون تولید کننده نمی‌ماند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: واگن پارس تاکنون ۳۴۴ دستگاه انواع ناوگان تحویل داده است و این یک رکورد است.

اسلامی افزود:‌اگر همدلی و همراهی وجود داشته باشد این تحریم‌ها که ادعای فلج‌کنندگی دارد بی‌خاصیت می‌شود و قدرت ملی افزایش می‌یابد.

وی گفت:‌از وزارت نفت در تبصره ماده ۱۲ حمایت کرد تشکر می‌کنیم و افتتاح این تبصره برای کشور پیام سازنده دارد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:‌انجمن شرکت‌های ریلی و انجمن شرکت‌های سازنده صنایع ریلی گام مهمی در رونق تولید برداشته‌اند.

اسلامی با بیان اینکه ریل باس و قطارهای حومه‌ای یک ضرورت برای کشور است، گفت: باید نهضت تولید ریل بارس بی‌وقفه ادامه یابد و خطوط ریلی حومه‌ای را گسترش دهیم و مسیر اتصال شهرهای اقماری به شهرهای بزرگ از طریق ریل گسترش یابد.

وی یادآور شد: مترو هشتگرد در هفته جاری به بهره‌برداری می‌رسد و گامی بزرگ جهت توسعه قطارهای حومه‌ای از شهرهای اقماری به تهران است.

انتهای پیام/ب

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن