علم و دانش

نمایش اختراعات دانش‌آموزان ایرانی در حوزه اینترنت اشیا در نمایشگاه "هوشمندشو"

نمایش اختراعات دانش‌آموزان ایرانی در حوزه اینترنت اشیا در نمایشگاه "هوشمندشو" – اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ "هوشمندشو" نام نمایشگاهی در زمینه اینترنت اشیا است که در تهران برگزار شده است و ۶۰ دانش‌آموز ایرانی اختراعات دیدنی خود را در این نمایشگاه معرفی می‌کنند و این اختراعات قرار است به پارک‌های علم و فناوری هم معرفی شوند.

اینترنت اشیا و هوشمندسازی، علمی است که به تازگی در جهان پاگرفته است و روز به روز نیز گسترده‌تر می‌شود علمی که خانه، ماشین،‌ پارک،‌ شهر و هر چیزی را که در زندگی با آن سر و کار داریم اینترنتی و هوشمند می‌کند؛ علم اینترنت اشیا یا IOT حالا بین دانش‌آموزان ایرانی نیز پرطرفدار شده است تا جایی که نمایشگاهی از اختراعات آنها در این علم برپا کرده‌اند.

از حدود ۲۰۰ دانش‌آموز شناسایی شده به کمک‌ پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی ۶۰ دانش‌آموز با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در آکادمی دانش‌پژوهان آتی آموزش دیده‌اند و این تجهیزات و وسایل هوشمندسازی را ساخته‌اند.

با برگزاری این نمایشگاه،‌ دانش‌آموزانِ با استعداد شناسایی شده و حمایت بیشتری از آنها صورت می‌گیرد؛ هوشمندشو به صورت آزمایشی در تهران برگزار شده است اما به‌زودی در استان‌های دیگر نیز اجرا می‌شود؛ شاید وسایل و تجهیزات ساخته‌شده توسط این دانش‌آموزان بسیار ابتدایی باشد اما خیلی زود طرح‌ها و پروژه‌های بزرگتری در کشور به دست همین دانش‌آموزان به سرانجام خواهد رسید.

"رامبد دانش‌پژوه" مسئول نمایشگاه دانش‌آموزی هوشمندشو گفت: این طرح‌ها به پارک‌های علمی و فناوری به‌ویژه پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه تهران که ما را حمایت کردند، اعلام می‌شود تا بتوانیم حمایت‌های لازم را برای این دانش‌آموزان اخذ کنیم.

طراحی الگوی بومی شهر هوشمند ایران/ حرکت شهرهای ایران به سمت هوشمندسازی با تأکید بر فرهنگ خاص ایرانیموفقیت یک شرکت دانش‌بنیان‌ ایرانی در تصفیه آب با استفاده از "فناوری نانو و سلول‌های خورشیدی"

انتهای پیام/

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا