فرهنگی

نمایشگاه سومین مسابقه عکس «خوشه» در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد

نمایشگاه سومین مسابقه عکس «خوشه» در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد

نمایشگاه سومین مسابقه عکس «خوشه» و نشست پرسش و پاسخ دست اندرکاران این مسابقه با خبرنگاران، روز گذشته در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

نمایشگاه سومین مسابقه عکس «خوشه» در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نمایشگاه سومین دوره مسابقه عکس «خوشه» با شعار «از مزرعه تا سفره» عصر دیروز جمعه ۴ بهمن ماه با حضور یزدان سیف معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، حسن غفاری، بابک برزویه، افشین شاهرودی و جمعی از عکاسان در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کرد.

پس از افتتاح این نمایشگاه، یزدان سیف به همراه مهدیه خاکی صدیق دبیر سومین مسابقه عکس «خوشه» در نشستی خبری به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.

سیف در آغاز این نشست، گفت: ارزش اقتصادی صنعت نان قریب به ۶۰ هزار میلیارد تومان است؛ نزدیک به ۸۰ میلیون ایرانی مخاطب مستقیم این صنعت مقدسند و باید نسبت به چرخه خوراک خود حساس باشند؛ همچنین قریب به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر نیز در این حوزه شاغلند؛ پس می‌بینیم که حوزه نان حوزه‌ای بسیار کلیدی و بزرگی است.

وی ادامه داد: با برگزاری مسابقه عکس «خوشه» به دنبال این مهم بودیم که توجه مردم را به چرخه گندم، آرد، نان و محصولات جنبی آن جلب کنیم؛ هم کشاورز، هم نانوا و هم صنعتگر این چرخه باید بدانند که با عملکردشان در زنجیره‌ای قدسی شریکند؛ از این رو ضروری است که در کیفیت کارشان دقت بیشتری داشته باشند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: ما در حوزه‌های مختلف نیازمند آنیم که در پرتو ارتقای فرهنگ مصرف عمومی، به اصلاح زنجیره مصرف گندم، آرد و نان بپردازیم؛ عزممان بر این است که برکت و قداست نان را حفظ کنیم و فرهنگ مصرف آن را اصلاح کنیم.

عکس , عکاسی , هنرهای تجسمی ,

وی با بیان اینکه در عکس‌های ارائه شده به فرهنگ رایج مصرف نان توجه شده است، از هنرمندان تقاضا کرد به چرخه تولید و توزیع مصرف نان ورود کرده و برای اصلاح فرهنگ مصرف مردم در این حوزه تلاش کنند.

سیف بیان کرد: شرکت‌کنندگان مسابقه در این دوره سه برابر و تعداد عکس‌ها هم چهار برابر شده است اما این هنوز به نقطه مطلوبمان نرسیده‌ایم. بنا داریم با کمک چهره‌های سینمایی و ورزشی، پویش «حال خوب نان» را با هدف بهبود وضعیت فرهنگ مصرف نان در کشور کلید بزنیم.

در بخش دیگری از این نشست، علیرضا کریمی رییس کانون انجمن‌های زنجیره گندم و آرد و نان کشور گفت: هنر به هر عرصه‌ای که وارد می‌شود سطح مسئولیت‌پذیری در آن حوزه ارتقا پیدا می‌کند؛ امیدوارم با تلاش ما و پیگیری رسانه‌ها، شاهد رشد کمی و کیفی صنعت نان در کشور باشیم.

مهدیه خاکی صدیق دبیر سومین مسابقه عکس «خوشه» نیز با ارائه آماری از این مسابقه، گفت: امسال ۶۸۰ شرکت‌کننده در بخشهای مختلف مسابقه داشتیم و در مجموع ۳ هزار و ۵۰ عکس به دبیرخانه ارسال شد که از بین آنها ۱۳ مجموعه عکس، ۵۰ تک عکس، ۲۱ عکس موبایلی و ۱۰ عکس زیر ۱۵ سال انتخاب شدند. در نهایت نیز ۱۴۴ عکس در نمایشگاه به نمایش درآمد.

وی درباره کم و کیف جوایز این مسابقه تنیز گفت: جوایز بخش مجموعه عکس، ۷ میلیون تومان، جوایز بخش تک عکس به ترتیب ۴، ۳ و ۲ میلیون تومان، جوایز بخش موبایلی به ترتیب ۳، ۲ و ۱ میلیون تومان و در بخش زیر ۱۵ سال رقابتی نیز به هر سه برگزیده یک میلیون تومان تعلق می‌گیرد.

مراسم اختتامیه سومین مسابقه عکس خوشه ۱۴ بهمن ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار و در این مراسم برگزیدگان این دوره از مسابقه نیز معرفی خواهند شد.

پوستر «مجاهد بزرگ اسلام» منتشر شد+عکسنقش سردار شهید سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی چه بود؟ + فیلم

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن