تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
کد خبر : 9552

نشست خبری فیلم «پدران» برگزار شد | صلواتی: فیلم شریف ساختیم

نشست خبری فیلم «پدران» برگزار شد | صلواتی: فیلم شریف ساختیم

نشست خبری فیلم «پدران» برگزار شد | صلواتی: فیلم شریف ساختیم منتقد نشست خبری فیلم «پدران» این فیلم را از جهات گوناگون نقد کرد که خلاف رویه عموم جلسات نقد فیلم‌های جشنواره بود. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری فیلم «تعارض» در سالن نشست‌های سینما ملّت برگزار شد.
نقد توئیت منتقدان به فیلم‌های روز هفتم جشنواره فیلم فجر| از طنین ماجرای نیمروز تا حمله به مقر فساد!نقد توئیت منتقدان به فیلم‌های روز ششم جشنواره فیلم فجر | از دلالان دلار تا سیاه‌نمایی ایراننقد توئیت منتقدان به فیلم‌های روز پنجم جشنواره فیلم فجر|از روزی که بلوا نیست تا جلفی دیگر از پیمان قاسم خانیدر ابتدای این نشست عبدالعزیزی منتقد فیلم درباره تغییرات نظام فرهنگی امروز ما گفت: همه چیز با سرعت بسیار بالایی در فضای فرهنگی ما در حال تغییر است و در این میان مسائل و مفاهیم متعدد و مهمی تغییر کرده است است. یکی از این مفاهیم رابطه میان نسل‌ها است که این فیلم به نوعی درباره آن است. رابطه میان پدران و پسران در جامعه ما از دو نسل متفاوت.یکی از نکات مثبت این فیلم انتخاب همدان به عنوان لوکیشن در این فی..

نشست خبری فیلم «پدران» برگزار شد | صلواتی: فیلم شریف ساختیم

منتقد نشست خبری فیلم «پدران» این فیلم را از جهات گوناگون نقد کرد که خلاف رویه عموم جلسات نقد فیلم‌های جشنواره بود.

نشست خبری فیلم «پدران» برگزار شد | صلواتی: فیلم شریف ساختیم – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری فیلم «تعارض» در سالن نشست‌های سینما ملّت برگزار شد.

نقد توئیت منتقدان به فیلم‌های روز هفتم جشنواره فیلم فجر| از طنین ماجرای نیمروز تا حمله به مقر فساد!نقد توئیت منتقدان به فیلم‌های روز ششم جشنواره فیلم فجر | از دلالان دلار تا سیاه‌نمایی ایراننقد توئیت منتقدان به فیلم‌های روز پنجم جشنواره فیلم فجر|از روزی که بلوا نیست تا جلفی دیگر از پیمان قاسم خانیدر ابتدای این نشست عبدالعزیزی منتقد فیلم درباره تغییرات نظام فرهنگی امروز ما گفت: همه چیز با سرعت بسیار بالایی در فضای فرهنگی ما در حال تغییر است و در این میان مسائل و مفاهیم متعدد و مهمی تغییر کرده است است. یکی از این مفاهیم رابطه میان نسل‌ها است که این فیلم به نوعی درباره آن است. رابطه میان پدران و پسران در جامعه ما از دو نسل متفاوت.

یکی از نکات مثبت این فیلم انتخاب همدان به عنوان لوکیشن در این فیلم سینمایی کشور است که در دیگر فیلم‌های جشنواره نیز دیده شده است. البته نمی‌دانم که همدانی‌ها در مواجهه با فیلم چه واکنشی نشان خواهند داشت؟

داستان یک خطی فیلم با موقعیت‌ها و دیالوگ‌های فیلم جلو می‌رود و بسیار ساده است و البته برای مخاطب امروز سینما بسیار ساده شاید تلقی شود و اگر نه بسیار استاندارد است. تدوین فیلم نیز ساده است که به نظرم شاید به خاطر کم کردن هزینه‌های فیلم باشد.

مولایی بازیگر این فیلم درباره این اثر سینمایی گفت که در این فیلم هیچ نقطه اگزوتیک و سخت فهمی وجود ندارد و این تعمدی است. سعی شده است که در داستان خط فیلم ساده ترسیم شود تا منطق روشن و قابل فهمی وجود داشته باشد.

مسلخی درباره انتخاب فیلمش در جشنواره فیلم فجر گفت که مطمئن بودم که این فیلم در این دوره حضور خواهد داشت. این فیلم به شدت پرلوکیشن و بازیگر است و نزدیک به ۵۰۰ نفر هنرور داشتیم. عمدتا کارگردان کار اول ترجیح می‌هد که با کار ساده و آپارتمانیفیلم بسازد اما با تمام سختی‌هایش آن را ساختیم و می‌دانستم که از این جهت انتخاب خواهد شد.

تلاش کردیم که با کمک نویسنده فیلمنامه محتوا محوری داشته باشیم. امیدواریم که نقدهای خوبی را به فیلم داشته باشیم.

صلواتی اصرار بر این داشتیم که سرراست و سالم و منطقی باشد. فیلمی که در تلیوزیون هم ساختیم با همین رویکرد بود. فیلم با پدران شروع می‌شود و تمام می شود و برای همین نام این کار پدران نام گرفت.

تلاش کردیم تا در همدان با حفظ احترام لهجه همدانی ساخته شود. زمانی که فیلم درخت گردو را دیدم شاید لهجه کردی آقای معادی با اصل تفاوت داشته باشد اما آن را به خاطر فیلم قبول دارم و بازی آن قبول می‌کنم.

وی در پاسخ به سوالی درباره نگاه تورسیتی حاکم بر فیلم گفت که بر فیلم نگاه توریستی حاکم نیست و همه چیز مختص همدان است و ضرورتی ندارد که همدان را توریستی تصویر بکنم.

وی نزی درباره انتخاب بازیگران برای فروش بهتر فیلم گفت که معیار بازیگر برای من این بود که بتواند این فیلم را خوب بازی کند تا اینکه برای من گیشه داشته باشد. چیزی که برای من مهم بود اینکه شریف باشد.

اگر آقای هدایت هاشمی و خانم عباسی در این فیلم هستند پس بخش گیشه را در نظر داشتیم اما همانطور که گفتم مهم این بود که بتوانند این فیلم را شرافتمندانه بازی کنند.

وی همینطور در پساخ به سوالی مبنی بر اینکه فیلم درباره زنذگی یکی از بازیکنان فتوبال است گفت که ایده این فیلم بر اساس داستان بازیکن فوتبال نیست اما از اینکه مابازای خارجی دارد مهم است. من هیچ عقیده‌ای برای این که بخواهم بهتر دیده شوم را نداشته باشم. نخواستم که به گونه‌ای کاگردانی کنم که دیده شوم. این فیلم بعد از جشنواره اصلاحات و تدوین دوباره خواهد شد.

در بخش دیگری از این برنامه صانعی‌فر بازیگر این فیلم درباره یک شکل بودن کاراکتر ها گفت که همواره دوستان منتقد حامی فیلمند اما اینبار منتقد حاضر در جلسه علیه فیلم بود. وی درباره شباهت بازی‌هایش در سه فیلمی که به ایفای نقش پرداخته بود گفت که درباره شباهت بازیگران خودشان باید نظر بدهند. در قصیده گاو سفید آرامترم و در بازی‌های این سه فیلم تفاوت دارم.

وی درباره لهجه خود در این فیلم گفت که در حد توان خودم تلاش کردم. در همه فیلم‌ها امکان پیش تولید جدی چند ماهه وجود ندارد واگرنه از لهجه بهتری برخوردار می‌شدم. وی در ادامه گفت که بازی هدایت هاشمی و گلاره عباس من را تکان داد.

صلوذاتی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که من هیچ اشکالی به نقدها ندارم و دوست دارم که نقد بشوم. من قرار است سینما کار کنم و باتوجه به اینکه کرد هستم دوست دارم اگر فیلم فارسی ساختم فیلم کردی هم بسازم. نقدها را می‌خوانم اما اسامی منتقدین به خاطر نمی‌سپارم.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.