فرهنگی

نشست خبری فیلم «ابر بارانش گرفته» برگزار شد

نشست خبری فیلم «ابر بارانش گرفته» برگزار شد

فیلم جدید مجید برزگر در سالن نشست‌های سینما ملت میزگرد خود را برگزار کرد.

نشست خبری فیلم «ابر بارانش گرفته» برگزار شد – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری فیلم «ابر بارانش گرفته» در سالن نشسته ای سینما ملت برگزار شد.

در این نشست احمدی بازیگر نقش اول زن فیلم درباره انتخاب این نقش با دیالوگ‌های کم گفت: نقشم چندان کم دیالوگ نبود اما انتخاب این نقش را دوست داشتم و با خواندن فیلمنامه شیفته آن شدم و همواره برزگر در مراحل ساخت فیلم همراه من بود.

برزگر در خصوص اکران فیلمش در سال آینده گفت: روشن است که موقعیت ما با توجه به سیستم اکران چندان تماشاگر نخواهد داشت. باتوجه به مخاطب کم سینمای ایران این فیلم برای اقلیتی است که سلیقه خاصی دارند. البته فیلم من دارای مخاطب خود است منتها نه فقط در سینما بلکه خود فیلم ارتباط برقرار است البته شرایط اکران نیز بسیار مهمند.

وی همینطور درباره الکوگیری از بیان‌های تارکوفسکی کفت که مثل هر فیلمسازی که می‌تواند الگویی داشته باشد و چون تاریخ سینما غیرقابل انکار است من نیز تأثیراتی داشتم و بنابراین سکانس لیوان روی میز ادای دینی است به استاکر تارکوفسکی البته کپی نمی‌کنم.

وی در ادامه درباره تغییرات شخصیت سارا در فیلم گفت که از سکانس ایوان نوع نگاه او به شخصیت‌ها عوض می‌شود و دچار تغییر می‌شود

بازیگر دیگر این فیلم یعنی علیرضا صانعی‌ها درباره فیلم گفت: کار کردن با برزگر آرزوی من بود و همکاری با او را دوست داشتم. هرکس فیلم پرویز را ببیند هوس می‌کند تا در فیلم او بازی کند. وی در ادامه گفت که تلاش کردم نا مانیفست میان دو کاراکتر خود و سارا در فیلم به خوبی برقرار باشد.

خانساریان نویسنده فیلم درباره تم فیلم گفت: ایده اصلی فیلم متعلق به آقای مجید برزگر بود و من به عنوان نویسنده تلاش کردم تا اتمسفر شاعرانه‌ای که در فیلم‌های کوتاه او‌ وجود دارد را بنویسم.

وی اضافه کرد: تلاش من این بود که اتفاقات را روزانه و زمینی بکنم تا اتفاقات شاعرانه محاوره‌ای بشود.

برزگر درباره زمان ساخت فیلم خود گفت که بعد از شهروند کاملا معمولی ۴ سال قبل این بار این داستان را نوشتم و بازنوبسی کردم تا به این اثر رسیدم.

شرایط سخت اقتصادی و اکران نیز باعث شد که پول‌‌هایمان را پی‌انداز کنیم تا بتوانیم این فیلم را بسازیم.

پیش‌تولید ما نیز بسیار مهم بود نقاشی و موسیقی‌های بسیار زیادی دیدیم تا توانستیم زمینه‌های این فیلم را بسازیم.

برزگر در خصوص صداگذاری فیلم گفت: صداگذاری فیلم البته مشکلاتی دارد که باید حل بشود اما زیباشناسی صدا موضوع شخصی است که به نظر هرکس متفاوت است.

امیری فیلمبردار فیلم گفت که فیلمبرداری با برزگر یک فرصت است نه چالش. وی درباره قاب‌بندی فیلم گفت: روابط علی و معلولی در زندگی گاهی جوابگوی زندگی نیست و مجبوریم که شرایط را عوض کنیم و دنبال معجزه‌ایم تا زندگی تغییر کند. مجموعه ای از این مسائل باعث شد تا به یک قاب بندی و روایت بصری خاصی در فیلم برسیم.

نقدی طراح لباس فیلم درباره فیلم بیان کرد: سینمای مستقل تنها است اما سینمای دولتی تنها نیست. تلاش کردیم تا در خدمت فیلم باشیم.

برزگر در پایان درباره اینکه فضای فیلم برای نمایش مناسب‌تر است گفت فیلم می‌تواند برای نمایش باشد اما کار من نمایش نبست.

وی همینطور درباره شباهت فیلمش با فیلمی به نام عسل که با محتوای اوتانازی است گفت شباهتی در تم فیلم عسل با این فیلم ندیدم البته من فیلم را ندیدم.

میرعابدینی بازیگر دیگر گفت باعث افتخارم بود که در فیلم برزگر بازی کنم و احساس می‌کنم برزگر جایگاه مهمی در جریان سازی هنر و تجربه دارد.

انتهای پیام /

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن