تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
کد خبر : 63249

نامزدهای مسابقه ملی جشنواره "سینماحقیقت" معرفی شدند

نامزدهای مسابقه ملی جشنواره "سینماحقیقت" معرفی شدند

نامزدهای مسابقه ملی جشنواره “سینماحقیقت” معرفی شدند – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، با پایان داوری بخش مسابقه ملی پانزدهمین ج..

نامزدهای مسابقه ملی جشنواره "سینماحقیقت" معرفی شدند – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، با پایان داوری بخش مسابقه ملی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» فهرست نامزدهای دریافت نشان فیروزه این دوره از جشنواره معرفی شدند.

* نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند کوتاه

برگ (حمید جعفری)

بی بی جان (نرگس جودکی – ایمان پاکنهاد)

مادر بی‏سیم (زهرا نیازی)

من زنده برگشتم (مجتبی حیدری)

* نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند نیمه بلند

آن شب (مینا قاسمی زواره)

قلعه برقرار (فرشاد فداییان)

گود (آیدین حلال‏‌زاده – سپیده سالاروند)

گیسلو (محمدصادق اسماعیلی)

ماجرای سال آخر (مهدی جبین‏‌شناس)

* نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند

احتضار (حجت طاهری)

دبستان پارسی (حسن نقاشی)

ریتم کند (محسن علیدادی)

گزارش یک کوچ (عبدالخالق طاهری)

یکی از رویاهای من (محسن هادی)

* نامزدهای بهترین پژوهشگر:

برف‎گیر (کیارش اشراقی – مرتضی قاضیان)

دبستان پارسی (حسن نقاشی)

راکال (احمد ابراهیمی- یداله ایزدی)

زندگی در آرشیو (برهان احمدی)

کنترپوآن (محمد فرزین‌نیا – مرضیه صالحی- مرجان نجار- مریم معراجی- پیام عزیزی)

یخچال‎‌‌های سنتی ایران (مهدی احمدی)

* نامزدهای بهترین فیلمبردار:

آن شب (مینا قاسمی زواره)

احتضار (عبدالخالق طاهری – حجت طاهری)

برگ (ارسطو مداحی گیوی)

بوی مادر بوی دریا (رضا محمدپورنوروزبلاغی)

قلعه برقرار (فرشاد فدائیان- فراز فداییان)

* نامزدهای بهترین صدا:

احتضار (صدابردار: آرش عسکری – حجت طاهری)

بی ‎بی جان (صدابردار: میثم حسنلو، صدا گذار: بامداد افشار)

دبستان پارسی (صداگذار: حسن نقاشی)

قلعه برقرار (صداگذار: فراز فداییان)

هنگامه ارکستر مجلسیِ سارها به رهبریِ قباد شیوا (صداگذار: آرش قاسمی)

* نامزدهای بهترین تدوین:

احتضار (حجت طاهری – عبدالخالق طاهری)

برگ (محسن عبدالوهاب)

دبستان پارسی (حسن نقاشی)

قلعه برقرار (فرشاد فداییان)

گیسلو (امیر ادیب پرور)

ماجرای سال آخر (ناصر فکور – آیدین پرهیزی)

* نامزدهای بهترین نویسنده گفتار متن یا گوینده:

ایستوود نویسنده گفتار متن: علیرضا رسولی‎نژاد گوینده: آرش خسرونژاد

تکیه دولت نویسنده گفتار متن: علیرضا قاسم‎خان گوینده: ایوب آقا خانی

دبستان پارسی نویسنده گفتار متن: حسن نقاشی گوینده: هادی اسفندیاری – فرشاد فداییان

کنترپوآن نویسنده گفتار متن: محمد فرزین‎نیا گوینده: مهرداد معمارزاده

* نامزدهای بهترین موسیقی:

بی‌بی جان (بامداد افشار)

تکیه دولت (مهدی محمود خانی)

گیسلو (افشین عزیزی)

ماجرای سال آخر (یونس اسکندری)

هیچ کس منتظرت نیست (افشین عزیزی)

* نامزدهای بهترین فیلم مستند

احتضار (حجت طاهری – عبدالخالق طاهری)

دبستان پارسی (حسن نقاشی)

قلعه برقرار (فرشاد فداییان – الهه نوبخت)

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» امروز پنجشنبه ۲۵ آذرماه برگزار می‌شود.

بررسی مستندهای دهه ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون/ پخش «پایتخت» در تلویزیون ادامه دارد۲۰ سال زندگی بدون تکنولوژی در «به اضافه مستند»/ جدیدترین مستند «دیوید اتنبرو» در شبکه چهار

انتهای پیام/

منبع خبر

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.