علم و دانش

ناسا تصویر تکه‌ای از ماه که به زمین آمد را منتشر کرد

ناسا تصویر تکه‌ای از ماه که به زمین آمد را منتشر کرد – اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ "آپولو ۱۱" ماموریتی از ماموریت‌های برنامه فضایی آپولو است که منجر به گام نهادن نخستین انسان بر روی کره ماه شد. در طی این ماموریت که توسط اداره کل ملی هوانوردی و فضای ایالات متحده آمریکا (ناسا) سازماندهی شده بود، "نیل آرمسترانگ" و "باز آلدرین" در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹ میلادی، ساعت ۲۰:۱۸ جهانی بر کره ماه فرود آمدند. حدود ۶ ساعت بعد، آرمسترانگ در ۲۱ ژوئیه ساعت ۲:۵۶ جهانی بر ماه گام نهاد. فضانورد سوم این مأموریت "مایکل کالینز"، به تنهایی در مدار ماه باقی‌ماند تا ۱۵ ساعت دیگر دو فضانورد دیگر به او ملحق شدند و پس از ۸ روز زندگی در فضای بیرونی، هر سه فضانورد به زمین بازگشتند.

خدمه آپولو ۱۱ برای رسیدن به ماه تقریباً یک ربع میلیون مایل یا ۲۵۰ هزار مایل را طی کردند. در حالی که آرمسترانگ و آلدرین سطح ماه را کشف و نمونه‌ها را جمع آوری کردند ، خلبان ماژول به فرماندهی مایکل کالینز در مدار ماه باقی ماند که خدمه را به سیاره زمین بازگرداند.

"ناسا" در سالروز ورود نخستین فضانوردان به سطح ماه، یک تصویر مربوط به نمونه‌ای از ماه را منتشر کرده است که در نوع خود بسیار نادر است و برای تحقیق به زمین بازگردانده شده است.

علم و تکنولوژی , علمی , ناسا ,

تصویر تاریخی "مایکل کالینز" از کره زمین بر فراز ماه

انتهای پیام/

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن