اقتصادیکسب و کار

مهندس باقری در مراسم انعقاد قرارداد سرمایه ‌گذاری مشترک با «حرکت اول»: مشارکت حرکت اول با شرکتهای استارتاپی کمک بسیاری در فعالیتهای اکوسیستم اقتصادی کشور می‌ کند

بنیان گذار و مدیرعامل شرکت «همراه مکانیک» گفت: در شرایط حاضر٬ دستاورد شرکت همراه مکانیک٬ به‌ گونه‌ای بوده که شرکت «حرکت اول» روی ما سرمایه‌گذاری کند و ما در آینده نزدیک نمایشگاه آنلاین خودروهای تایید شده خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری تحلیلی کافه دانش، انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری شرکت کسب و کارهای نوپای «حرکت اول» در کسب و کار شرکت فنی و مهندسی مکانیک، همراه آرای توسن «همراه مکانیک»، عصر امروز شنبه ۷ تیر ماه ۹۹، با حضور مهندس محمدمهدی عباسخانی مدیرعامل شرکت «حرکت اول»، مهندس سجاد باقری بنیان گذار و مدیرعامل شرکت «همراه مکانیک»، مهندس جوکار مدیرعامل شرکت همراه هوشمند، مهندس رضا زرنوخی مدیرعامل صندوق توسعه تکنولوژی، وحیدرضا سلیمانی مدیر سرمایه گذاری حرکت اول، مجید کمالو مدیر سرمایه گذاری صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران و جمعی از اصحاب رسانه، در محل شرکت «حرکت اول» برگزار شد.

مهندس سجاد باقری، بنیان گذار و مدیرعامل شرکت «همراه مکانیک»

مهندس باقری، در این آیین گفت: کمال سپاسگزاری را از حرکت اول دارم که کمک بسیاری به این اکوسیستم می‌ کند. این کارها باعث دمیده شدن خون تازه به این عرصه شده است. در شرایط حاضر نیز دستاورد ما به‌ گونه‌ای بوده که شرکت «حرکت اول» روی ما سرمایه‌گذاری کند.

مهندس باقری، در پایان سخنان کوتاه خود گفت: شرکت همراه مکانیک، در آینده نزدیک نمایشگاه آنلاین خودروهای تایید شده خواهد شد.

مهندس رضا زرنوخی، مدیرعامل صندوق توسعه تکنولوژی

مهندس زرنوخی، در این آیین گفت: به دلیل شرایط کشور، سرمایه‌گذارها وارد حوزه‌های دیگر شده‌اند. شرایط اقتصادی و رکود منجر شده از کرونا باعث شده تا نیازمند یک جریان سازی جدید در اکوسیستم استارتاپی باشیم که خوشبختانه این کار توسط مجموعه حرکت اول شکل گرفته است.

وی افزود: چنین فعالیت‌هایی می‌تواند تحول خوبی در اکوسیستم کشور ایجاد کند.

بنا به این گزارش؛ پلتفرم «همراه مکانیک» در حال حاضر به عنوان یکی از مراجع ارایه‌ی قیمت‌های واقعی از بازار خودرو بر روی مدل‌های مختلف خودرو شناخته می‌شود که در کنار آن سرویس کارشناسی خودرو و سرویس خرید و فروش نیز به مشتریان ارائه می‌دهد.

این استارتاپ٬ چند مرحله جذب سرمایه از صندوق توسعه تکنولوژی، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر اسمارت‌اپ و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه  تهران داشته است که در آخرین مرحله توانسته است جذب سرمایه را از حرکت اول داشته باشد.

گفتنی است؛ شرکت خطرپذیر «حرکت اول» در راستای برنامه‌ی راهبردی پنج ساله شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) با مأموریت «تحقق رویای دیجیتال» تأسیس شد.

رسالت این شرکت توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال در نقش سرمایه‌گذار جسورانه شرکتی  (CVC) گروه همراه اول می ‌باشد.

تمرکز اصلی سرمایه‌گذاری حرکت اول٬ شامل کسب و کارهای دیجیتال فعال در حوزه‌های تجارت الکترونیک و تبلیغات، خدمات مالی و بیمه، گردشگری، حمل و نقل، سلامت، آموزش، ارتباطات، رسانه و سرگرمی می‌باشد. شرکت حرکت اول بر روی استارت آپ هایی سرمایه گذاری می‌کند که مراحل رشد اولیه را پشت سر گذاشته و در آستانه رشد سریع باشند.

خبرنگار: صابر قرآ

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن