فرهنگی

"مناظره تهران" برنامه جدید بسیج صداوسیما

"مناظره تهران" برنامه جدید بسیج صداوسیما

تازه‌ترین برنامه تولیدی گروه برنامه‌های تلویزیونی بسیج صداوسیما به زودی آماده پخش می‌شود.

"مناظره تهران" برنامه جدید بسیج صداوسیما – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، "مناظره تهران" با عنایت به اصل شفافیت، چارچوب‌هایی که پیش از این در برنامه‌های از این دست ساخته شده‌اند را کنار خواهد زد؛ چارچوب‌هایی که پرده‌ای بین مخاطب و رسانه کشیده است و مانع باورپذیری خواهد بود.

"مناظره تهران" تلاش خواهد کرد به دغدغه‌های اصلی و استراتژیک مخاطبان در حوزه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی پاسخ دهد و البته به کمک سیاستگذاران عرصه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور نیز آمده و با پایشی عینی و شفاف، نقاطی روشن را برای آینده، ترندگزاری کند یا به معنای دیگر پربازدید شود.

قالب اصلی این برنامه، مناظره چالشی بوده که بر اساس پژوهش‌های پیشینی اجرا شده و از سردبیری حرفه‌ای برخوردار است؛ موضوعات یا همان گزاره‌ اصلی برنامه بر اساس پژوهش‌های ویژه صورت‌گرفته توسط شورای محتوایی یا همان اتاق فکر برنامه تعیین می‌شود و همه‌ ابعاد و جوانب آن به دست مجری برنامه جهت چالش با میهمانان داده خواهد شد.

نکته اینکه برخلاف مناظره‌های معمول تلویزیون این مجری برنامه است که با میهمانان با نگاه‌های کامل متضاد به چالش می‌پردازد و صرفاً نگهدارنده‌ زمان نیست! رویکرد این برنامه نیز چندصدایی و مقابله با تک‌صدایی است.

همچنین تمرکز "مناظره تهران" روی افراد نیست، بلکه روی آرای آنان است و افراد و پیشینه‌ آنان اولویتی ندارد. مدعوین صرفاً به دفاع از راهکار و یا مسیر و یا گزاره‌ای خواهند پرداخت. میهمانان، در نسبت با گزاره‌ اصلی هر برنامه و میزان صاحبنظر بودن آنان در آن حوزه مشخص، انتخاب و دعوت می‌شوند.

مستندهای تلویزیونی دهه فجر|از "روزگار رضاخان" تا "شاپور بختیار" و ناشنیده‌های ارتباطش با صدام در زمان جنگتصمیم جدید مجلس درباره مالیات هنرمندان/ از پردرآمدها به طور خاص مالیات اخذ می‌شود

بنابراین میهمانان "مناظره تهران" را شخصیت‌های برجسته، چهره و مشهور فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و حتی منتقدین و روزنامه‌نگاران مطرح شکل می‌دهند که بی‌تردید آرای آنان مطالعه‌ پیشینی شده تا بدین وسیله بتوان نقاط مبهمی که در مورد آنها در فضای رسانه‌ای و جامعه مطرح است و به صورت دغدغه جامعه تبدیل شده است روشن شود.

این برنامه در ۲۶ قسمت ۵۸ دقیقه‌ای به همت بسیج صداوسیما و به تهیه‌کنندگی برادران ارجمندی مراحل پیش تولید خود را می‌گذراند و به زودی ضبط آن آغاز و پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن