علم و دانش

مقایسه قدرت نظامی آمریکا با روسیه

مقایسه قدرت نظامی آمریکا با روسیه

در این ویدیو قدرت نظامی آمریکا با روسیه مقایسه شده است تا ببینید اگر جنگی میان این دو کشور رخ دهد، کدام دست بالاتر را خواهد داشت.

آمریکا و روسیه دو ابرقدرت نظامی جهان هستند که روابط دوستانه‌ای با یکدیگر ندارند و به همین خاطر همواره این پرسش مطرح بوده که در صورت درگیری نظامی میان این دو کشور کدام یک پیروز خواهند بود.

بر اساس آمار و ارقام آمریکا از تعداد ادوات و تجهیزات نظامی بیشتری برخوردار است. برای نمونه تعداد هواپیماهای آماده به خدمت ارتش این کشور بیش از سه برابر روسیه است! یا درحالی که روس‌ها تنها یک عدد ناو هواپیمابر دارند، ارتش آمریکا 11 ناو هواپیمابر در اختیار دارد. اما روسیه در برخی زمینه‌ها مانند کشتی‌های ضدمین یا توان توپخانه‌ای از سایر ارتش‌های جهان جلوتر است و همین موضوع پیشبینی برنده جنگ آمریکا با روسیه را دشوار می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

ارتش روسیه یکی از ترسناکترین و پیشرفته ترین زیردریایی های جهان را به خدمت گرفت

طی ماه‌های اخیر و پس از جنگ اوکراین برخی انتقادها و تردیدها نسبت به توان نظامی روسیه بالا گرفته است و به همین خاطر مسئولان این کشور به دنبال ارتقاء توان نظامی خود برای مقابله با خطرات احتمالی هستند.

به نظر شما و با توجه به تمامی جوانب قدرتمندترین ارتش جهان مربوط به کدام کشور بوده و آیا قدرت نظامی آمریکا بیشتر از روسیه است؟

مقاله اصلی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

پنج × 4 =

دکمه بازگشت به بالا