تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
کد خبر : 608978

مسافت تبریز تا مشهد چند ساعت است؟

مسافت تبریز تا مشهد چند ساعت است؟

مسافت تبریز تا مشهد از مسیر زمینی (جاده‌ای)، 1545 کیلومتر است و دو مسیر جاده‌ای بین این دو شهر وجود دارد که با اختلاف چند دقیقه پیموده می‌شوند. اگر قصد دارید از تبریز به مشهد بروید، روش‌های سریع‌تر و بهتری هم وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از اتوبوس، ماشین شخصی، هوایپما یا خرید بلیط قطار

مسافت تبریز تا مشهد از مسیر زمینی (جاده‌ای)، 1545 کیلومتر است و دو مسیر جاده‌ای بین این دو شهر وجود دارد که با اختلاف چند دقیقه پیموده می‌شوند. اگر قصد دارید از تبریز به مشهد بروید، روش‌های سریع‌تر و بهتری هم وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از اتوبوس، ماشین شخصی، هوایپما یا خرید بلیط قطار تبریز مشهد سفرتان را انجام دهید. در این مطلب مسیرهای زمینی و هوایی بین این دو شهر و مسافت زمانی آن‌ها را بررسی کرده‌ایم.

فاصله تبریز تا مشهد با ماشین و اتوبوس

اگر بخواهید از تبریز با خودروی سواری و اتوبوس به مشهد بروید، دو مسیر جاده‌ای پیش روی شما قرار دارد.

نزدیک ترین مسیر جاده ای تبریز مشهد

مسیر جاده‌ای اول بین تبریز و مشهد، 1545 کیلومتر مسافت دارد و با خودروی سواری حداکثر در 17 ساعت و 15 دقیقه پیموده می‌شود و اگر شرایط جاده بدون ترافیک باشد، طی کردن آن 16 ساعت طول می‌کشد. پیمودن همین مسیر با استفاده از اتوبوس به دلیل شرایط خاص آن (سرعت کمتر، کنترل بلیط، سوار و پیاده کردن مسافران بین راهی و …) 18 ساعت زمان می‌برد.

شهرهای مسیر تبریز مشهد

در مسیر جاده‌ای تبریز مشهد از شهرهای مختلفی عبور خواهید کرد. در این مسیر ابتدا از تبریز به بستان‌آباد، زنجان، ابهر و تاکستان می‌رسید؛ سپس قزوین، هشتگرد و کرج را پشت سر گذاشته و وارد شهر تهران می‌شوید؛ قطار تبریز مشهد بعد از تهران با پشت سر گذاشتن گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود وارد استان خراسان رضوی و شهر سبزوار خواهد شد؛ سپس از سبزوار به نیشابور و بعد از حدود 1 ساعت و 33 دقیقه به شهر زیبای مشهد می‌رسد.

دورترین مسیر جاده‌ای تبریز تا مشهد

یک مسیر جاده‌ای دیگر بین تبریز و مشهد وجود دارد که مسافت آن 2037 کیلومتر است. طی کردن آن 22 ساعت و 40 دقیقه به طول می‌انجامد. با توجه به اینکه پیمودن این مسیر زمان زیادی می‌برد، کمتر استفاده می‌شود.

فاصله تبریز تا مشهد با هواپیما

فاصله هوایی تبریز تا مشهد 1203 کیلومتر است و پیمودن این مسافت فقط 1 ساعت و 40 دقیقه و نهایتاً 2 ساعت به طول می‌انجامد. سفر با هواپیما یکی از گزینه‌های محبوب برای جابه‌جایی میان شهرهای مختلف به‌ویژه در مسافت‌های دور است. پروازهای تبریز مشهد در تمام روزهای هفته و با قیمت مناسبی صورت می‌گیرد. ساعت پرواز بسته به برنامه پروازی ایرلاین متفاوت است. ایرلاین‌های ایران ایر تور و سپهران در این مسیر فعالیت دارند.

مسافت تبریز تا مشهد چند ساعت است؟

پروازهای تبریز مشهد از فرودگاه TBZ تبریز به فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد صورت می‌گیرد. این دو فرودگاه هر دو بین‌المللی هستند و هر هفته پروازهای داخلی و خارجی متعددی از طریق آن‌ها انجام می‌شود؛ بااین‌حال سفرهای هوایی غالبا با دردسرهایی از جمله تأخیر و کنسلی همراه است، چنین معضلی به همراه مسائل دیگری از جمله مشکلات جسمی مسافر، محدودیت حمل بار و مواردی از این قبیل بسیاری از مسافران را به سفر با قطار سوق می‌دهد.

فاصله تبریز تا مشهد با قطار چند ساعت است؟

برای مسافرانی که خستگی رانندگی طولانی‌مدت، ترافیک و استرس تصادف در جاده‌ها را دوست ندارند و از طرفی حرکت به‌موقع و بدون تأخیر و عدم کنسلی را به سرعت ترجیح می‌دهند، خرید بلیط قطار گزینه‌ای ایده‌آل است. مسیر قطار تبریز مشهد یکی از مسیرهای ریلی طولانی کشور است و حدودا 24 ساعت طول می‌کشد که البته یک قطار سریع‌السیر و بدون توقف این مسیر را در مدت زمان نسبتاً کمتری طی خواهد کرد.

ایستگاه های توقف قطار تبریز مشهد

سفر با قطار تجربه متفاوت و جذابی را برای مسافران رقم می‌زند. علاوه‌بر ارزان بودن قیمت بلیط قطار تبریز مشهد، شما می‌توانید با بلیط‌ قطارهای این مسیر در ایستگاه‌های مختلف بین راه، سوار قطار یا از آن پیاده شوید. قطارهای مسیر تبریز مشهد به‌ترتیب در ایستگاه‌های تبریز، زارعی، آذرشهر، عجب‌شیر، مراغه، خراسانک، میانه، زنجان، خرم‌دره، تاکستان، قزوین، هشتگرد، کرج، تهران، سمنان، دامغان، شاهرود، نقاب و نیشابور توقف کرده و در نهایت مسافران را در ایستگاه راه آهن مشهد پیاده می‌کند.

قطارهای مسیر تبریز مشهد

با توجه به پرتردد بودن مسیر ریلی تبریز مشهد، قطارهای مختلفی از جمله خلیج فارس، میلاد، سیمرغ و قطار سبز در این مسیر فعالیت دارند. برنامه حرکت قطارهای تبریز مشهد بسته به شرکت ریلی ارائه‌دهنده متفاوت است. در صورتی که قصد خرید بلیط قطار تبریز مشهد را دارید، به جهت انتخاب گزینه‌ای ایده‌آل، حتما امکانات آن‌ها را در ادامه این مطلب مطالعه بفرمایید.

مسافت تبریز تا مشهد چند ساعت است؟

امکانات قطار خلیج فارس تبریز مشهد

یکی از محبوب‌ترین و فعال‌ترین قطارهای کشور، قطار باکیفیت خلیج فارس است. این قطار کوپه‌ای 4 تخته امکانات خوب و در عین حال قیمت مناسبی هم دارد و در کل به‌عنوان یکی از بهترین قطارهای تبریز مشهد شناخته می‌شود.

قطار میلاد تبریز مشهد؛ قطاری برای سفرهای دسته‌جمعی

در صورت خرید بلیط قطار میلاد تبریز مشهد، سفری ارزان و در عین حال راحت را تجربه خواهید کرد. این قطار کوپه‌ای 6 نفره مناسب سفرهای دانشجویی و خانوادگی است و بلیط‌های آن با قیمت کمتری از قطارهای 4 تخته به فروش می‌رسد.

قطار سیمرغ تبریز مشهد؛ گیم و بازی تا رسیدن به مقصد

قطار 4 ستاره سیمرغ، یکی از بهترین و باکیفیت‌‌ترین قطارهای ایران است. این قطار در هر واگن 8 کوپه دارد و در کوپه‌های 4 نفره بزرگ و جادار، امکانات بسیار خوبی از جمله سیستم صوتی و تصویری، جعبه کمک‌های اولیه و پذیرایی با میان‌وعده تعبیه شده است؛ همچنین در صورت تمایل می‌توانید از خدمات اجاره پلی‌استیشن این قطار بهره بگیرید و تا زمان رسیدن به مقصد با سرگرمی‌های هیجان‌انگیز، وقت بگذرانید.

قطار سبز تبریز مشهد؛ بهترین انتخاب برای سفر به مشهد در زمستان

قطار کوپه‌ای 4 تخته سبز با ظرفیت 32 نفر در هر واگن، گزینه‌ای ایده‌آل برای سفرهای طولانی مانند مسافت تبریز تا مشهد است. از آنجایی‌که در سفر به مشهد از تبریز، بخشی از مسیر را در منطقه کوهستانی هستید، رزرو قطاری با بدنه عایق دولایه و شیشه‌های دوجداره انتخابی هوشمندانه است. قطار سبز تبریز مشهد دارای بدنه عایق حرارتی و صوتی است و علاوه بر آن، با امکاناتی ازجمله تلویزیون، پریز برق و پذیرایی مسافت تبریز تا مشهد را برای مسافران مهیج و سرگرم‌کننده خواهد کرد.

مسافت تبریز تا مشهد چند ساعت است؟

فلای تودی؛ تمام اقدامات سفر را یکجا انجام دهید

هنگامی که تصمیم به سفر می‌گیرید دو موضوع اهمیت زیادی دارد؛ انتخاب وسیله سفر و رزرو محل اقامت. فلای تودی در جهت تسهیل این اقدامات و رفاه حال هموطنان امکان خرید بلیط هواپیما و قطار، رزرو هتل داخلی و خارجی و حتی فروش تور، بیمه مسافرتی و خدمات ویزا را به‌صورت اینترنتی فراهم کرده است. برای خرید بلیط قطار تبریز مشهد، رزرو بلیط هواپیما یا رزرو هتل در مشهد نیز می‌توانید وارد سایت فلای تودی شوید و فقط با چند کلیک، بلیط مناسب خود را برای تاریخ موردنظرتان رزرو کنید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.