حوادث

مرگ سالانه بیش از ۳۶ هزار آمریکایی بر اثر تیراندازی + تصاویر و مستندات

مرگ سالانه بیش از ۳۶ هزار آمریکایی بر اثر تیراندازی + تصاویر و مستندات

آمارهای رسمی نشان می‌دهند که در کشور آمریکا سالانه ۳۶ هزار نفر بر اثر تیراندازی جان خود را از دست می‌دهند یعنی به طور متوسط روزانه ۱۰۰ کشته در این کشور که به‌صورت مستقیم با شلیک اسلحه جان خود را دست می‌دهند، ثبت می‌شود.

مرگ سالانه بیش از 36 هزار آمریکایی بر اثر تیراندازی + تصاویر و مستندات – اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ یکی از مشکلات بزرگ جامعه آمریکا طی قرن اخیر که جان بسیاری از آمریکایی‌ها را گرفته و در این کشور تلفات عظیمی را برجای گذاشته، مسئله استفاده آزاد از اسلحه و کشتارهای روزانه شهروندان به واسطه قانون آزادای حمل اسلحه در این کشور بوده است.

قوانین ضعیف کنترل اسلحه و دسترسی بی‌وقفه به سلاح گرم باعث می‌شود تا مردم نتوانند از سلامت جان و زندگی خود محافظت کنند و دائماً در معرض خطر و خشونت قرار می‌گیرند؛ خشونت همراه با سلاح بخش عظیمی از جامعه آمریکایی را در بر می‌گیرد و زندگی میلیون‌ها آمریکایی را آزار داده و بار مالی زیادی را متوجه آنان می‌کند.

آمار و تلفات خشونت همراه با سلاح در آمریکا بسیار وحشتناک است و سال به سال بر کشته‌ها و زخمی‌های حوادث افزوده می‌شود؛ در این گزارش سعی داریم تا آمار و تلفات کشته‌شدگان و زخمی‌های حوادث یک دهه اخیر آمریکا را که همراه با خشونت اسلحه بوده است، بررسی کنیم.

بر اساس آمارهای رسمی مرکز حقوقی "giffords" بیش از ۱.۲ میلیون آمریکایی در حوادث یک دهه گذشته مورد هدف اسلحه قرار گرفته‌اند! هر سال، ۳۶ هزار آمریکایی بر اثر شلیک مستقیم گلوله، جان خود را از دست می‌دهند که به طور متوسط هر روز، ۱۰۰ نفر در آمریکا با اسلحه کشته می‌شوند!

قاره آمریکا ,

قاره آمریکا ,

در سال ۲۰۱۷ تعداد مرگ‌و‌میر بر اثر استفاده از اسلحه در کشور آمریکا به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته در این کشور رسیده است؛ تعداد افراد کشته شده در سال ۲۰۱۷، ۳۹ هزار و ۷۷۳ نفر بوده است که نسبت به سال ۲۰۱۴، با ۱۶ درصد افزایش همراه بوده است.

قاره آمریکا ,

خشونت اسلحه در آمریکا به اَشکال متفاوتی تقسیم می‌شود؛ قتل‌های عمد، غیرعمد، خودکشی‌ها و شلیک گلوله توسط نیرو‌های نظامی از اَشکال این خشونت هستند.

از ۳۶هزار و ۳۸۳ مورد مرگ‌و‌میر توسط اسلحه، تعداد ۲۲ هزار و ۲۲۷ نفر (۶۱ درصد) در درگیری‌های مسلحانه و مهلک عمدی جان خود را از دست داده‌اند؛ تعداد ۱۲ هزار و ۸۳۰ مورد (۳۵ درصد) اقدام به خودکشی با اسلحه صورت گرفته است؛ ۴۹۶ مورد (۱.۴ درصد) توسط نیروی‌های نظامی کشور آمریکا کشته‌ شده‌اند و مابقی، ۴۸۷ مورد (۱.۳ درصد) در درگیری‌های تیراندازی‌های غیرعمدی کشته شدند.

قاره آمریکا , قاره آمریکا ,

در حالی که تلاش‌های جامع برای تصویب قوانین در مورد حمل اسلحه هنوز در سطح فدرال آمریکا محقق نشده است، برخی از ایالت‌ها خود اقدام به تصویب قوانینی در این‌ باره کرده‌اند؛ بر اساس آمار رسمی، میزان مرگ و میر در ایالت‌هایی که قوانین خاصی نسبت به حمل اسلحه تصویب کرده‌اند، بسیار کمتر از دیگر ایالت‌هایی است که هیچ محدودیتی ندارند.

ایالت "آلاسکا" با ۲۵ کشته در روز، بالاترین میزان مرگ و میر نسبت به دیگر ایالت‌های آمریکا را به خود اختصاص داده است؛ ایالت "هاوایی" با ۲ کشته در روز کمترین میزان مرگ و میر را شاهد است؛ این در حالی است که در ایالت هاوایی قوانین محدود کننده حمل سلاح وجود دارد اما در ایالت آلاسکا هیچ محدودیتی وجود ندارد.

قاره آمریکا ,

قاره آمریکا ,

کشتار شهروندان با سلاح در کشور آمریکا نسبت به دیگر کشورهای جهان در وضعیت بسیار وحشتناکی قرار دارد؛ آمریکا تنها ۴ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد اما ۳۵ درصد از میزان مرگ و میر جهان بر اثر استفاده از اسلحه را ثبت کرده است! همچنین ۹ درصد از خودکشی‌های همراه با سلاح را در جهان به خود اختصاص می‌دهد.

قاره آمریکا , قاره آمریکا ,

دسترسی به اسلحه خطر مرگ خودکشی را سه برابر می‌کند؛ به همین دلیل در کشور آمریکا، خودکشی با اسلحه یک‌سوم از قتل‌ها را شامل می‌شود؛ ۸۵ درصد از خودکشی‌ها در این کشور همراه با اسلحه صورت می‌گیرد.

علاوه بر تلفات درگیری‌های مسلحانه و خودکشی‌ها، نیروی‌های نظامی آمریکا نیز کشته‌هایی را بر اثر شلیک گلوله برجای گذاشته‌اند؛ یک بانک اطلاعاتی جامع از تیراندازی‌های پلیس آمریکا نشان می‌دهد که حدود ۱۰۰۰ غیرنظامی آمریکایی هر سال توسط نیروهای انتظامی این کشور کشته می‌شوند!

تعداد افراد سیاه‌پوست غیرنظامی کشته شده توسط پلیس آمریکا، ۵ برابر کشته شدگان غیرنظامی سفید‌پوست است! این میزان نشان می‌دهد که پلیس آمریکا بیشتر افراد سیاه‌پوست را مورد هدف خود قرار می‌دهد.

قاره آمریکا ,

قاره آمریکا ,

استفاده از اسلحه، دومین عامل مرگ‌و‌میر در بین کودکان آمریکایی نیز هست؛ هر سال ۱۵۰۰ کودک آمریکایی در اثر حمله مسلحانه به مدارس این کشور جان خود را از دست می‌دهند؛ در این بین کودکان سیاه‌پوست ۱۰ برابر کودکان سفیدپوست به دلایل نژادی کشته می‌شوند.

یکی دیگر از آمارهای قابل توجه، تیراندازی‌های جمعی است؛ به طور متوسط، یک تیراندازی جمعی به‌عنوان رویدادی که در آن چهار یا چند نفر با سلاح گرم کشته یا زخمی می‌شوند، تعریف می‌شود؛ ۶ مورد از ۱۰ مورد تیراندازی‌های جمعی در جهان، در کشور آمریکا رخ داده است.

علاوه بر آمارهای وسیع مرگ و میر بر اثر تیراندازی در آمریکا، استفاده از اسلحه دارای پیامد‌های اقتصادی گسترده نیز بوده است؛ محققان تخمین می‌زنند که خشونت اسلحه حداقل ۲۲۹ میلیارد دلار در هر سال برای اقتصاد آمریکا هزینه دارد؛ این هزینه ها شامل هزینه‌های پزشکی، اجرای قانون و عدالت کیفری می‌شوند.

این آمارها و اسناد، تنها گوشه‌ای از حقایق جاری آمریکا و سطح امنیت واقعی این کشور است.

قاره آمریکا ,

قاره آمریکا ,

مرگ ۱۸۰۰ آمریکایی بر اثر ابتلاء به آنفولانزاافزایش ۶ درصدی مرگ و میر در بین جمعیت شاغل آمریکاروزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با "خودکشی" جان خود را از دست می‌دهند! + تصاویر۳۸ میلیون آمریکایی با "فقر" دست‌وپنجه نرم می‌کنند! + تصاویر۱۵۹ کشته و زخمی در تیراندازی‌های ۴۸ ساعت اخیر آمریکا!

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن