حوادث

مرگ بیش از ۳۰۰۰ نفر در سوانح رانندگی ۳ استان طی ۹ ماه + آمار تفکیکی

مرگ بیش از ۳۰۰۰ نفر در سوانح رانندگی ۳ استان طی ۹ ماه + آمار تفکیکی

بیش از ۳ هزار نفر در تصادفات روی داده در سه استان کشور طی ۹ ماه سال جاری جان باختند.

مرگ بیش از 3000 نفر در سوانح رانندگی 3 استان طی 9 ماه + آمار تفکیکی – اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ بنابر آمارهای ارائه شده توسط سازمان پزشکی قانونی کشور، ۱۳ هزار و ۷۰۳ نفر بر اثر تصادفات در ۹ ماه سال جاری جان خود را از دست داده و ۲۸۲ هزار و ۷۸۰ نفر نیز مصدوم شده‌اند.

طبق این آمار در ۹ ماه سال جاری شاهد افزایش ۱.۴ درصدی میزان جان‌باختگان و کاهش ۱.۵ درصدی تعداد مصدومان نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم. (در ۹ ماهه سال ۹۷، ۱۳ هزار و ۵۱۳ نفر در تصادفات جان باختند و ۲۸۷ هزار و ۱۸۷ نفر مصدوم شدند.)

بنابر این آمار، ۱۰ هزار و ۶۵۰ نفر از متوفیان حوادث رانندگی و ۲۰۱ هزار و ۲۹۱ نفر از مصدومان در بازه مذکور (۹ ماهه ۹۸) مرد و سه هزار و ۵۳ نفر از جان‌باختگان و ۸۱ هزار و ۴۸۹ نفر از مصدومان زن بوده‌اند.

همچنین در این مدت، استانهای تهران، فارس و خراسان رضوی به ترتیب با هزار و ۵۵، هزار و ۲۳ و ۹۷۰ کشته، بیشترین سهم تلفات در سوانح رانندگی را داشته و استانهای ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی و اردبیل به ترتیب با ۱۳۱، ۱۸۱ و ۱۸۶ شاهد کمترین تلفات در سوانح رانندگی بوده‌اند.

بیشترین مصدومان نیز در بازه ۹ ماه سال جاری مربوط به استانهای تهران، خراسان رضوی و اصفهان و کمترین آن مربوط به ایلام، هرمزگان و بوشهر بود.

استانهای بوشهر با ۴۰.۹ درصد، یزد با ۲۵.۸ درصد و کهگیلویه و بویراحمد با ۲۲.۴ درصد جزو سه استانی بودند که بیشترین افزایش درصد متوفیان حوادث رانندگی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۹ ماه سال ۹۷) داشتند و استانهای کردستان با ۱۵ درصد کاهش، چهارمحال و بختیاری با ۱۳.۸ درصد کاهش و البرز با ۱۲.۶ درصد کاهش متوفیان رانندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو بودند.

در بین مصدومان حوادث رانندگی نیز استان سمنان با ۱۷.۲ درصد بیشترین میزان افزایش و استان ایلام با ۱۷.۹ درصد بیشترین میزان کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه‌ور بودند.

حوادث , حوادث جاده‌ای , پلیس راهور | پلیس راهنمایی و رانندگی , پزشکی قانونی ,

۲ کشته و ۳ زخمی حاصل تصادف شدید پژو ۲۰۶ + تصاویرشیراز| نیم ساعت یک نفر در کشور بر اثر تصادفات فوت می‌کندخطای انسانی عامل ۹۲ درصد از تصادفات در کشور است

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن