اقتصادی

مردم سوء استفاده پزشکان از کارت‌خوان‌ را اطلاع دهند/حمایت از شفاف سازی قرارداد وکلا و موکلین

مردم سوء استفاده پزشکان از کارت‌خوان‌ را اطلاع دهند/حمایت از شفاف سازی قرارداد وکلا و موکلین

معاون فناوری‌های سازمان امور مالیاتی گفت: هرگونه سوء استفاده صنوف و پزشکان از کارت‌خوان را از طریق دفتر مبارزه با پولشویی با حساسیت بررسی و پیگیری می‌کنیم.

مردم سوء استفاده پزشکان از کارت‌خوان‌ را اطلاع دهند/حمایت از شفاف سازی قرارداد وکلا و موکلین

هادی خانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در باره مصوبه کمیسون تلفیق مجلس مبنی بر کاهش فرار مالیاتی از طریق شفافیت قرارداد میان وکلا و موکلین با ایجاد سامانه قرارداد الکترونیک توسط قوه قضائیه گفت: به طور قطع هر چقدر فعالیت‌های اقتصادی شفاف شود و دیتای آن در اختیار سازمان مالیاتی قرار گیرد می‌تواند در تشخیص مالیات‌ها بهتر عمل شود. همچنین این سامانه منجر به کاهش فرار مالیاتی می‌شود.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور مالیاتی با تاکید بر اینکه از مصوبه تلفیق مجلس در رابطه با ایجاد سامانه قرارداد الکترونیک بین وکیل و موکل استقبال می‌کنیم، گفت: اگر دیتای مورد نیاز سازمان امور مالیاتی در این بخش تامین شود مفید خواهد بود.

خانی در پاسخ به این سؤال که چگونه می‌توان از سوء استفاده برخی صنوف به خصوص پزشکان در رابطه با کارت خوان‌ها جلوگیری کرد مثلا کارت خوان یک کشاورز در مطب پزشک قرار دارد، بیان داشت: در صورتی که چنین مواردی به سازمان مالیاتی اعلام شود سازمان مکلف است به این موضوع ورود و آن را بررسی کند.

وی به شهروندان توصیه کرد: از طریق سامانه ارتباط مردمی با تلفن ۱۵۲۶ نسبت به این موضوع حساس باشند و موارد مشابه را اطلاع دهند. سازمان مالیاتی از طریق دفتر مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی با حساسیت موارد را بررسی و پیگیری می‌کند.

به گزارش فارس، بسیاری از شهروندان در تماس با ما اعلام کرده‌اند برخی صنوف به خصوص مطب پزشکان از کارت‌خوان‌هایی غیرمرتبط استفاده می‌کنند و برای کارت کشیدن سلیقه‌ای رفتار می‌شود.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن