تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
کد خبر : 4790

"مدرسه ایران" برنامه جدید تلویزیون

"مدرسه ایران" برنامه جدید تلویزیون

“مدرسه ایران” برنامه جدید تلویزیون پای مشکلات حوزه تعلیم و تربیت به “مدرسه ایران” شبکه چهار سیما باز شد. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، نظر به اهمیت حرفه شریف معلمی، شبکه چهار سیما در حوزه تعلیم و تربیت برنامه‌ای را با هدف معرفی معلمان به عنوان کارشناسان تعلیم و تربیت تهیه کرده است که این روزها از این شبکه تلویزیونی روی آنتن می‌رود. “مدرسه ایران” برنامه جدید شبکه چهار در حوزه تعلیم و تربیت، برنامه‌ای ترکیبی است که در گروه اجتماعی این شبکه به تهیه‌کنندگی حمید اسکندری در ۲۶ قسمت ۵۵ دقیقه‌ای تولید شده است.
“مدرسه ایران” هر هفته به یکی از موضوعات حوزه تعلیم و تربیت که ارتباط مستقیم با مسائل و موضوعات مدارس دارد همچون تغییر ترکیب مدارس، بازمانده‌های از تحصیل، آموزش عمومی رایگان و … با حضور کارشناسان می‌پردازد.
اسکندری تهیه‌کننده “مدرسه ایران” در خصوص اهداف و فرآیند تولید این برنامه گفت: “مدرسه ایران” با هدف تغییر روندهای خبری در حوزه تعلیم و تربیت تولید شده و قرار است به موضوع مدرسه، به تعلیم و تربیت با نگاه جدید بپردازد.
اسکندری معتقد است اخبار حوزه تعلیم و تربیت از روند ثابتی..

"مدرسه ایران" برنامه جدید تلویزیون

پای مشکلات حوزه تعلیم و تربیت به "مدرسه ایران" شبکه چهار سیما باز شد.

"مدرسه ایران" برنامه جدید تلویزیون – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نظر به اهمیت حرفه شریف معلمی، شبکه چهار سیما در حوزه تعلیم و تربیت برنامه‌ای را با هدف معرفی معلمان به عنوان کارشناسان تعلیم و تربیت تهیه کرده است که این روزها از این شبکه تلویزیونی روی آنتن می‌رود. "مدرسه ایران" برنامه جدید شبکه چهار در حوزه تعلیم و تربیت، برنامه‌ای ترکیبی است که در گروه اجتماعی این شبکه به تهیه‌کنندگی حمید اسکندری در ۲۶ قسمت ۵۵ دقیقه‌ای تولید شده است.

"مدرسه ایران" هر هفته به یکی از موضوعات حوزه تعلیم و تربیت که ارتباط مستقیم با مسائل و موضوعات مدارس دارد همچون تغییر ترکیب مدارس، بازمانده‌های از تحصیل، آموزش عمومی رایگان و … با حضور کارشناسان می‌پردازد.

اسکندری تهیه‌کننده "مدرسه ایران" در خصوص اهداف و فرآیند تولید این برنامه گفت: "مدرسه ایران" با هدف تغییر روندهای خبری در حوزه تعلیم و تربیت تولید شده و قرار است به موضوع مدرسه، به تعلیم و تربیت با نگاه جدید بپردازد.

اسکندری معتقد است اخبار حوزه تعلیم و تربیت از روند ثابتی برخوردارند که در طول سال‌ها تکرار شده و چندان هم برای تعلیم و تربیت در مدارس تأثیری نداشته است.

وی افزود: در حوزه تعلیم و تربیت اتفاقات مهمی در کشور رخ می‌دهد که این برنامه با هدف نشان‌دادن این نکات مثبت راه‌اندازی شده است و ما سعی داریم در هر برنامه این نمونه‌ها را نشان بدهیم و از کارشناسانی که در این خصوص آگاهی و اطلاعات دارند دعوت و درباره مشکلات تعلیم و تربیت به صورت تخصصی گفت‌وگو کنیم.

اسکندری درباره ویژگی خاص این برنامه و تفاوت آن با دیگر برنامه‌ها در حوزه تعلیم و تربیت گفت: هم اکنون در حوزه تعلیم و تربیت دو برنامه "پرسشگر" و "مدرسه ایران" در حال پخش است. در برنامه "پرسشگر" نگاه کلان و مطالبه‌گر از مسئولان کشور وجود دارد اما در برنامه "مدرسه ایران" نگاه از سطح مدرسه شروع و مسائل و مشکلات روز مدرسه بررسی و پاسخ و راهکارهای برای آن ارائه می‌شود.

تهیه‌کننده برنامه "مدرسه ایران" افزود: بخشی از این برنامه به سؤالات و مطالبات مردم از مسئولان اختصاص دارد که این برنامه با طرح موضوعات و دغدغه‌های بینندگان، از مدیران و مسئولان پیگیری می‌شود و سعی کرده‌ایم تا این برنامه به عنوان پایگاه و مرجعی برای معلمان، خانواده‌ها و دانش‌آموزان باشد.

رادیو انقلاب تا ۲۳ بهمن روی آنتن/ رایزنی برای برنامه‌ای مشترک با تلویزیونچه کسی فیلم برای حسین محب‌اهری بسازد؟/ بازیگری که معلم کلاسِ تلویزیون بود + فیلم

اسکندری در خصوص بخش‌های این برنامه ترکیبی گفت: ما ۵۵ دقیقه برنامه در هفته داریم که ۲۵ دقیقه آن در خارج استودیو ضبط می‌شود و در قالب چهار بخش به سراغ موضوعاتی می‌رویم که با موضوع برنامه مرتبط باشد. این بخش شامل نگاه فرهنگیان، خانواده‌ها و دانش‌آموزان است که در قالب گفت‌و‌گویی، طرح مسئله می‌کنیم و راهکار ارائه می‌دهیم. "مدرسه ایران" آیتمی هم به نام "تجربه امروزی" و "مدرسه فرنگی" دارد. در بخش "آیتم فرنگی" به سراغ تجربه‌های ایرانیان خارج از کشور می‌رود و درباره فضای آموزشی کشوری که در آن زندگی می‌کنند مطالبی را برای دیگر مخاطبان به اشتراک می‌گذارد. بخش "تاریخ و جغرافیا" و "استند آپ" از دیگر بخش‌های برنامه "مدرسه ایران" است.

این تهیه‌کننده درباره ارتباط با مخاطبان و بازخوردهای برنامه هم گفت: در شبکه‌های اجتماعی هم صفحه‌ای اجتماعی برای برنامه تعریف کرده‌ایم و معلم‌ها ارتباط خوبی با ما دارند و به طور جدی نظرات خود را برای ما ارسال می‌کنند حتی مسئولان به خصوص مدیران در وزارت آموزش و پرورش پس از آشنایی با ساختار و روند این برنامه بیشتر با ما در تعامل و ارتباطند و حتی در این مسیر با معاون وزیر آموزش و پرورش و سازمان پژوهش برای بهره‌مندی از تجربیات و رهنمودهای آنها در ارتباطیم.

وی از تشکیل اتاق فکر پیش از ساخت و تولید این برنامه خبر داد و گفت: بیش از۱۰ ماه قبل از تولید این برنامه، اتاق فکری را با بهره‌مندی از نظرات کارشناسان این حوزه و با کمک «مرکز حلقه تعلیم و تربیت مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع)»، «مرکز تحول بنیادین ریاست جمهوری» و تعدادی از کارشناسان حوزه تعلیم و تربیت که تجربیات اجرایی داشتند، تشکیل دادیم و بیش از ۲۰ جلسه هم قبل از تولید برنامه داشتیم و اکنون نیز با دانشگاه فرهنگیان برای استفاده از نظرات و تجربیات آنها برای برنامه در ارتباطیم.

اسکندری افزود: با وجود پخش چند قسمت از این برنامه، بازخوردها و نظران در خصوص "مدرسه ایران" بسیار خوب بوده و این برنامه توانسته است جای خود را درمیان مخاطبان باز کند و تمام تلاش عوامل و دست‌اندرکاران این برنامه، ارتقای کمّی برنامه است.

تهیه‌کننده برنامه "مدرسه ایران" خاطرنشان کرد: برنامه آینده ما در فصل بعدی این است که دوربین برنامه را به خارج از تهران ببریم و صحبت فرهنگیان، خانواده‌ها و دانش‌آموزان دیگر استان‌ها را نیز بشنویم چون موارد زیادی در حوزه تعلیم و تربیت وجود دارد و تکریم و حفظ‌ شأن و منزلت معلمان و مجریان تعیلم و تربیت یکی از اهدافی است که این برنامه دنبال می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد: تولید و پخش این سبک برنامه‌ها بتواند در نشان‌دادن مسئولیت سخت و حساس مربیان و مجریان حوزه تعلیم و تربیت و تأکید بر تکریم و حفظ شأن این بزرگواران گامی مؤثر بردارند و همچنین با طرح موضوعات و مشکلات این حوزه به ارائه راهکار مناسب بپردازند.

"مدرسه ایران" از ۱۴ آبان از شبکه چهار سیمای رسانه ملی روی آنتن رفته و هر هفته سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۱ پخش می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.