علم و دانش

محققان استرالیایی داروی ضد شپش را برای درمان ویروس کرونا موثر می‌دانند

محققان استرالیایی داروی ضد شپش را برای درمان ویروس کرونا موثر می‌دانند

طبق اعلام محققان دانشگاه موناش استرالیا داروی ضد شپش ایفرمکتین (Ivermectin) برای درمان ویروس کرونا بسیار موثر است و می‌تواند ظرف مدت ۲ روز سلول‌های کروناویروس را نابود سازد.

بررسی جدید محققان دانشگاه موناش استرالیا نشان می‌دهد داروی ایفرمکتین (Ivermectin) قادر است ظرف مدت دو روز سلول‌های ویروس کرونا را نابود کند. این داروی ضد شپش سر در سراسر جهان وجود دارد و شیوه درمانی جدیدی برای بیماری کویید ۱۹ محسوب می‌شود. یافته‌های جدید این محققان حاکی از آن است دارو ایفرمکتین در ابتدا رشد ویروس کرونا را متوقف و سپس سلول‌های آن را نابود می‌کند. گفتنی است ایفرمکتین یک داروی ضد شپش سر مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا است و در گذشته از آن برای نابودی ویروس‌های HIV، زیکا و آنفلوآنزا نیز استفاده می‌کردند.

استفاده از داروی ضد شپش برای درمان ویروس کرونا

دکتر کایلی وکتاف (Kylie Wagstaff) یکی از محققان این پروژه تحقیقاتی عنوان کرد بررسی‌های ما نشان می‌دهد که یک دوز از این دارو قادر است ظرف مدت ۲ روز آر.ان.ای و تمامی مواد ژنتیکی ویروس کرونا را نابود کند. در حل حاضر نمی‌توان این دارو را یک درمان قطعی برای بیماری کویید ۱۹ دانست، اما محققان در حال تلاشند تا بتوانند دوز مناسب از آن را برای انسان شناسایی کرده و در گام بعدی پس از موفقیت آن را برای تمام بیماران تجویز کنند. طبق پیش‌بینی دانشمندان این دارو حدود ۱ ماه دیگر به صورت گسترده روی انسان مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + چهار =

دکمه بازگشت به بالا