علم و دانش

مایکروسافت قابلیت امنیتی جدیدی به مرورگر اج اضافه می‌کند

مایکروسافت قابلیت امنیتی جدیدی به مرورگر اج اضافه می‌کند

طی چند روز اخیر، گزارش‌های زیادی مبنی بر پیدایش پرچم جدید و اسرارآمیزی در مرورگر مایکروسافت اج کِنِری (Microsoft Edge Canary؛ یکی از کانال‌های آزمایشی مرورگر اج به شمارهٔ ۹۰٫۰٫۷۷۹٫۰) منتشر شد.

این پروژهٔ جدید، «پروژهٔ رابین» (Project Robin) نام دارد. با این حال، هنوز معلوم نیست کارکرد اصلی پروژهٔ رابین دقیقاً چه چیزی است.

در شرح توضیحات این قابلیت جدید آمده: «استفاده از قابلیت پروژهٔ رابین، ویژگی‌های مربوط به آن را فعال می‌کند» که در واقع اطلاعات زیادی در رابطه با آشنایی کارکرد آن در اختیار ما نمی‌گذارد.

مایکروسافت اجبا این حال، مشاهده‌نمودن یکی از تغییراتی که پس از اضافه‌شدن رابین به چشم می‌خورد، خیلی سخت نیست: پروژهٔ رابین به کاربران این اجازه را می‌دهد تا در کنار پنجرهٔ جدید مرورگر خود (New Tab)، یک پنجرهٔ رابین (Robin tab) نیز باز کنند.

مطالب بیشتر:

  • مایکروسافت اج ۶۰۰ میلیون کاربر دارد
  • به زودی ویژگی‌های جدیدی برای مایکروسافت اج منتشر خواهد شد

زمانی هم که کاربر از این پنجرهٔ جدید استفاده می‌کند، با صفحهٔ https://dev.browse.trafficmanager.net مواجه می‌شود؛ صفحه‌ای به نام Traffic Manager. برنامهٔ مدیریت ترافیک مایکروسافت (یا همان Traffic Manager) ابزاری برای متعادل‌سازی داده‌هایی است که روی سیستم مایکروسافت بارگزاری می‌شوند.

مایکروسافت اج

یکی از مدیران فروم مایکروسافت اج در رابطه با افزوده‌شدن این قابلیت جدید این ایده را داد که ممکن است سایت‌های غیرقابل‌اعتماد و ناامن، از این به بعد توسط محافظ ویندوز (Windows Defender Application Gaurd) از لحاظ امنیتی بررسی شده و سپس برای کاربر نمایش داده شوند. هم‌اکنون، برای بازشدن هر تب (صفحه) جدید داخل مرورگر اج، از پروتکل‌های امنیتی گوناگونی استفاده می‌شود.

در حال حاضر اطلاعات بیشتری در قبال پروژهٔ «رابین» منتشر نشده؛ باید دید چقدر طول می‌کشد تا متخصصین کامپیوتری و هکرها جزئیات این ویژگی جدید را بررسی کنند و تمام اطلاعات مربوط به آن را فاش نمایند.

منبع: MSPowerUser

۰لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن