علم و دانش

مایکروسافت با همکاری ادوبی و بی بی سی به جنگ اخبار جعلی خواهد رفت

مایکروسافت با همکاری ادوبی و بی بی سی به جنگ اخبار جعلی خواهد رفت

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که برای اثبات اصالت محتوا، با ادوبی، آرم، بی بی سی، اینتل و تروپیک همکاری خواهد کرد و ائتلاف C2PA را به‌وجود خواهد آورد.

C2PA یک پروژه بنیادی توسعه مشترک برای مقابله با شیوع اطلاعات غلط و تقلب در محتوای آنلاین است که از طریق تهیه استانداردهای فنی برای تایید منبع، و تاریخچه و منشا محتوای آنلاین تشکیل شده است.

استاندارد C2PA به پلتفرم‌ها روشی برای حفظ و خواندن محتوای دیجیتالی مبتنی بر مقصد می‌دهد. این استاندارد علاوه بر درج رسانه‌ها، خواننده را به سمت اطلاعات درست خروجی از منبع خواهد برد. به‌همین دلیل، همکاری با سازندگان تراشه‌ها، سازمان‌های خبری و شرکت‌های نرم‌افزاری و پلتفرم‌ها برای تسهیل و توسعه این استاندارد و ایجاد یک اکوسیستم اهمیت دارد.

باید گفت که برای مقابله با خبرهای دروغ یک اجتماع جمعی لازم است. اکنون با پیشرفت هوش مصنوعی و کارهای گرافیکی فوق‌العاده، اخبار جعلی بیشتر و راحت‌تر به دست کاربران فضای مجازی خواهد رسید. اریک هورویتز (Eric Horvitz)، مدیر ارشد علمی و حامی اجرایی Project Origin شرکت مایکروسافت در بیانیه‌ای گفت:

مقابله با اخبار جعلی و پالایش رویکردهای فنی و اجتماعی یکی از چالش‌های بزرگ عصر حاضر است. خوشحالیم که با شرکت‌های بزرگی مانند ادوبی، بی بی سی و دیگر شرکت‌های عضو C2PA به مقابله با اخبار جعلی خواهیم رفت.

باید دید که مقابله با اخبار جعلی تا چه‌اندازه توسط شرکت‌های مذکور انجام می‌پذیرد و آیا این ائتلاف، واقعاً اخبار صحیح را از فیلتر خود عبور خواهد داد یا طبق سیاست‌های خودمحور عمل خواهد کرد.

۰لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن