علم و دانش

قیمت پیامک موبایل در سال ۹۹ افزایش پیدا خواهد کرد

قیمت پیامک موبایل در سال ۹۹ افزایش پیدا خواهد کرد

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد بر اساس قانون بودجه ۹۹ قیمت پیامک موبایل افزایش پیدا کرد که این طرح پس از ابلاغ بودجه سال ۹۹ به وزارت ارتباطات به اجرا خواهد رسید.

حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات عنوان کرد در قانون بودجه ۹۹ برای افزایش قیمت پیامک موبایل طرحی در نظر گرفته شده است که پس از ابلاغ این بودجه به وزارت ارتباطات، اپراتورها ملزم به اجرای آن خواهند شد. وی افزود این افزایش قیمت به وزارت ارتباطات ارتباطی ندارد و تصمیم قانون بودجه سال ۹۹ است.

جزئیات افزایش قیمت پیامک موبایل در سال ۹۹

معاون وزیر ارتباطات در ادامه بیان کرد در حال حاضر این قانون به وزارت ارتباطات ابلاغ نشده است، اما بلافاصله پس از ابلاغ، اپراتورها آن را به اجرا در خواهند آورد. وی افزود طی سال‌های اخیر نیز در قانون بودجه بخشی را برای دریافت ۱ تومان هزینه اضافی از مشترکان از بخش پیامک در نظر گرفتند و اپراتورها نیز می‌بایست آن را اعمال کنند. در سال جاری نیز در قانون بودجه سال ۹۹ درآمد اپراتورها از این محل مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومانی پیش‌بینی شده است که در صورت ابلاغ در فروردین به اجرا خواهد رسید.

قیمت پیامک چقدر خواهد شد؟

جوشقانی افزود در حال حاضر قیمت هر پیامک فارسی حدود ۹ تومان است که بر اساس قانون جدید به ۱۰ تومان افزایش پیدا می‌کند. همچنین قیمت هر اس ام اس لاتین هم‌اکنون حدود ۲۲ تومان است که در سال ۹۹ به ۲۳ تومان افزایش پیدا خواهد کرد. وی تاکید کرد درآمد ۱۰۰ میلیارد تومانی برآورد شده به مجموع درآمد کلیه اپراتورهای موبایل از محل پیامک مربوط می‌شود، از این رو احتمالا در ۶ ماهه اول سال ۹۹ این درآمد تحقق پیدا می‌کند و هر زمانی که این درآمد تحقق یابد، از آن پس هزینه اضافی ۱ تومان از مشترکان دریافت نخواهد شد و قیمت پیامک به حالت قبل خود بازخواهد گشت.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا