اقتصادی

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت در بازارهای جهانی با ۴۶ سنت کاهش ۶۴.۱۳ دلار فروخته شد.

قیمت نفت کاهش یافت

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرد نگرانی در مورد مازاد عرضه در بازار در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ از نگرانی در مورد اختلال در عرضه نفت لیبی پیشی خواهد گرفت، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت ۴۶ سنت کاهش یافت و ۶۴.۱۳ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با ۴۵ سنت کاهش ۵۷.۹۳ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

فاتح بیرول، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی گفت وی انتظار دارد که بازار با مازاد روزانه یک میلیون بشکه‌ای در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ مواجه شود.

وی در مورد نگرانی‌های اصلی در خصوص بازارهای انرژی در سال ۲۰۲۰ گفت: من شاهد فراوانی عرضه انرژی به صورت نفت و گاز در بازار هستم از اینرو با ترور سردار ایرانی و ناآرامی‌ها در لیبی، قیمت نفت را چندان در بازارهای بین‌المللی تغییر نداد. (جزئیات بیشتر)

شرکت ملی نفت لیبی روز دوشنبه برای بارگیری از دو میدان بزرگ نفتی این کشور اعلام وضعیت فوق‌العاده کرد.

درصورتی که تاسیسات نفتی به فعالیت خود بازنگردد، تولید نفت لیبی از حدود ۱.۲ میلیون بشکه در روز به حدود ۷۲ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت.

بازارهای مالی همچنین در حال رصد حالت اضطراری هستند که در چین در مورد شیوع ویروس کرونا رخ داده و تاثیر احتمالی آن بر رشد اقتصادی جهان هستند.

گلدمن ساکز در یادداشتی اعلام کرد اگر این ویروس جدید به طرز چشمگیری شیوع یابد و به سفرها و رشد اقتصادی خسارت بزند، تقاضا برای نفت می‌تواند تا ۲۶۰ هزار بشکه در روز کاهش یابد.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن