اقتصادی

قیمت نفت سال ۲۰۲۰ بالا نمی‌رود

قیمت نفت سال ۲۰۲۰ بالا نمی‌رود

مدیر ارشد اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی گفت انتظار می‌رود مازاد یک میلیون بشکه نفت در روز، مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ شود.

قیمت نفت سال 2020 بالا نمی‌رود

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، فاتح بیرول، مدیر ارشد اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی گفت انتظار می‌رود مازاد یک میلیون بشکه نفت در روز، مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ شود.

بیرول در حاشیه کنفرانس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت: انتظار نمی‌رود که در «شرایط نرمال» قیمت‌ها به میزان چشمگیری افزایش یابد هرچند تحولات غیرمنتظره نظیر افزایش بی‌ثباتی در عراق، می‌تواند وضعیت را تغییر دهد.

عراق، دومین تولیدکننده نفت اوپک که اخیرا شاهد درگیری میان پلیس و معترضان است.

وی در مورد نگرانی‌های اصلی در خصوص بازارهای انرژی در سال ۲۰۲۰ گفت: من شاهد فراوانی عرضه انرژی به صورت نفت و گاز در بازار هستم از اینرو با ترور سردار ایرانی و ناآرامی‌ها در لیبی، قیمت نفت را چندان در بازارهای بین‌المللی تغییر نداد.

من هنوز همانند نشست سال گذشته داووس قیمت ۶۵ دلار در هر بشکه را برای نفت دارم. من در مورد تحولات احتمالی در عراق نگرانی‌هایی دارم. من امید دارم که عراق ثبات خود را حفظ کند و به عنوان یک تولیدکننده مهم به عرضه نفت به بازار ادامه دهد.

همچنین وی پیش‌بینی کرد که در سال ۲۰۲۰، تقاضا برای نفت از سوی بازارهای نوظهور حدود یک میلیون بشکه افزایش یابد. عرضه نفت از سوی کشورهای غیراوپکی به میزان زیادی افزایش خواهد یافت. از جمله می‌توان به آمریکا، برزیل، نروژ، گویانا اشاره کرده که انتظار می رود بیش از ۲ میلیون بشکه نفت در روز تولید کنند.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن