اقتصادی

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت به دنبال کاهش ذخایر نفت آمریکا افزایش یافت و ۶۲.۲۷ دلار در هر بشکه فروخته شد.

قیمت نفت افزایش یافت

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، به دنبال کاهش ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت در معاملات روز جمعه افزایش یافت، اما در مسیر ثبت کاهش شدید هفتگی در بحبوحه نگرانی ها در مورد ویروس جدید کرونا در چین قرار دارد.

این ویروس تاکنون ۲۵ نفر را کشته و بسیار شیوع پیدا کرده و سبب کاهش مسافرت و تقاضا برای سوخت و به دنبال آن افت چشم اندازهای اقتصادی شده است.

هر بشکه نفت برنت با ۲۳ سنت افزایش ۶۲.۲۷ دلار فروخته شده و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۲ سنت افزایش ۵۵.۸۱ دلار معامله شد. نفت برنت روز گذشته ۱.۹ درصد و نفت خام آمریکا ۲ درصد کاهش قیمت را ثبت کردند.

نفت برنت تاکنون در این هفته افت ۴ درصدی داشته است. نفت خام آمریکا نیز تاکنون کاهش ۴.۶ درصدی را ثبت کرده اند.

جفری هالری، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «فروش یکجا طی یک هفته گذشته با سرعت ادامه یافت.»

اینکه قیمت ها افزایش یافت ناشی از انتشار اخبار مربوط به کاهش ذخایر نفت و مواد نفتی آمریکا در هفته گذشته بود.

بر اساس آمارهای دولتی آمریکا، هرچند تحلیلگران انتظار کاهش یک میلیون بشکه‌ای را داشتند، اما ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۷ ژانویه ۴۰۵ هزار بشکه کاهش یافت.

بر اساس اعلام کمیسیون ملی سلامت چین، این ویروس تاکنون ۸۰۰ نفر را درگیر و ۲۵ نفر را به کام مرگ کشانده است. سازمان بهداشت جهانی اعلام حالت فوق العاده کرده، اما از اعلام حالت نگرانی اپیدمیک بین المللی خودداری کرده است.

بیشتر موارد بیماری در مرکز چین دیده شده است، اما چندین مورد نیز حداقل در ۷ کشور دیگر نیز مشاهده شده است.

به گفته استفان اینس، تحلیلگر بازار گفت: «قیمت نفت میتواند همچنان در مسیر کاهشی بماند زیرا تاجران به طرز باورنکردنی در مورد تاثیرات شیوع ویروس کرونا که می تواند بر تولید ناخالص ملی چین و بیشتر سفرهای هوایی تاثیر بگذارد، نگران هستند.»

انتهای پیام/ب

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن