علم و دانش

قیمت جدید محصولات سایپا در آذر ۱۴۰۰

قیمت جدید محصولات سایپا در آذر ۱۴۰۰

قیمت جدید محصولات سایپا در آذر ۱۴۰۰ اعلام شد. سایپا محصولات خود مانند تیبا، ساینا، کوییک و شاهین را به طور میانگین ۱۸ درصد گران کرده است.

قیمت جدید محصولات سایپا در کارخانه اعلام شد. امروز معاون فروش گروه خودروسازی سایپا از اصلاح قیمت محصولات تولیدی این کارخانه خبر داد و گفت طرح‌های هفتگی و مستمر فروش فوق‌العاده و پیش فروش با هدف تنظیم بازار و پاسخ به نیاز مصرف کنندگان واقعی ادامه خواهد داشت. حسین کاظمی در ادامه اظهار کرد به دلیل افزایش چند برابری قیمت نهاده‌های تولید و مواد اولیه مثل فولاد، آلومینیوم، مس، محصولات پلیمر و پتروشیمی و همچنین قطعات لازم برای تولید خودرو در ماه‌های گذشته، قیمت تمام شده محصولات افزایش چشمگیری پیدا کرده و سهامداران خودروسازان متحمل زیان شده‌اند. بنابراین قیمت کارخانه ای خودروهای سایپا از امروز به طور متوسط ۱۸ درصد افزایش پیدا می‌کند.

معاون فروش سایپا اضافه کرد این اصلاح و افزایش قیمت‌ها به معنای آزادسازی قیمت خودروهای داخلی نیست و تنها با اتکا به فرمول تعیین شده توسط مراجع قیمت گذاری خودرو و بر اساس محاسبه نرخ تورم، قیمت‌ها اصلاح شده است. وی خاطرنشان کرد:

با توجه به نوسان نرخ ارز و شرایط تورم موجود، ضررهای صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی به طور کامل پوشش داده نخواهد شد، اما این اصلاح قیمت موجب تزریق نقدینگی به خطوط تولید می‌شود. طبیعتا با رشد تولید و افزایش تیراژ روانه، خودروهای بیشتری به بازار عرضه خواهد شد و به دنبال آن شاهد پاسخگویی به نیاز مصرف کنندگان واقعی، کمک به حذف واسطه‌گری، حفظ حقوق مشتریان و منافع سهامداران خودروسازان در بورس خواهیم بود.

در ادامه می‌توانید قیمت پایه و جدید محصولات سایپا در کارخانه در آذرماه ۱۴۰۰ را مشاهده کنید:

جدول قیمت جدید محصولات سایپا

خودرو قیمت پایه قبلی (ریال) قیمت پایه جدید (ریال)
تیبا صندوق دار ۸۶۷،۹۷۹ ۱،۰۲۴،۲۱۵
تیبا ۲ هاچ بک ۹۲۰،۵۵۳ ۱،۰۸۶،۲۵۳
ساینا دستی ۹۰۳،۸۶۴ ۱،۰۶۶،۵۶۰
ساینا اس ۱،۲۴۲،۱۴۱ ۱،۴۶۵،۷۲۶
کوییک دستی ۱،۲۲۸،۹۶۹ ۱،۴۵۰،۱۸۳
کوییک اس ۱،۳۵۳،۳۷۵ ۱،۵۹۶،۹۸۲
کوییک اتوماتیک پلاس ۲،۰۵۲،۴۱۶ ۲،۴۲۱،۸۵۰
شاهین ۲،۵۷۵،۴۸۵ ۳،۰۳۹،۰۷۲
وانت ۱۵۱ ۱،۱۱۶،۲۳۵ ۱،۳۱۷،۱۵۷

منبع گجت نیوز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا