فرهنگی

قسمت سوم «تا جشنواره ۳۸» برگزار شد

قسمت سوم «تا جشنواره ۳۸» برگزار شد

عوامل فیلم سینمایی «مغز استخوان» در سومین روز از ویژه برنامه «تا جشنواره ۳۸» با حضور حمیدرضا قربانی کارگردان و حسین پورمحمدی تهیه‌کننده برگزار شد.

قسمت سوم «تا جشنواره 38» برگزار شد – اخبار فرهنگی –

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از ستاد خبری «تا جشنواره ۳۸»، دیروز دوشنبه هفتم بهمن ماه، نشست معرفی فیلم سینمایی «مغز استخوان» به کارگردانی حمیدرضا قربانی با اجرای میثم محمدی در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

پورمحمدی در ابتدا با بیان اینکه این پروژه دو سال طول کشید تا به سرانجام برسد، گفت: تجربه خیلی خوبی برای همه ما بود و قطعاً این کار سختی‌های خود را داشت اما همین که نتیجه را می‌بینیم و کار به جشنواره فیلم فجر رسیده جای خوشحالی دارد.

قربانی که امسال دومین فیلمش به جشنواره فیلم فجر راه پیدا کرده با اشاره به اینکه نویسنده کار علی زرنگار است، بیان کرد: حدود چهار سال طول کشید تا فیلم دومم ساخته شود به این دلیل که سعی می‌کردم به آن مدل فیلمسازی پایبند باشم اما شرایط فیلمسازی سخت‌تر شده و در این شرایط باید سوژه‌ای پیدا می‌کردم که از فضای کار قبلی دور نباشد. البته با توجه به تمرکزی که بر تفکراتم داشتم تصمیم گرفتم تغییراتی را با نگاهی ویژه‌تر به طیف مخاطب در این کار اعمال کنم. احساس می‌کنم فیلم اولم بیشتر مورد پسند مخاطب خاص است و در این اثر مخاطب عام هم می‌تواند بیننده کار من باشد.

این کارگردان درباره عنوان فیلم گفت: در ابتدا نام خاصی برای اثر انتخاب نکرده بودیم و همچنان که پیش می‌رفتیم فکر کردیم این عنوان با محتوای قصه منطبق است.

در ادامه تهیه‌کننده «مغز استخوان» درباره انگیزه خود از تولید این اثر گفت: بعد از کار اولم پیشنهادهای زیادی از طرف فیلمسازان داشتم و خودم هم به سینماگرانی پیشنهاد دادم، اما همیشه اولویتم کیفیت فیلمنامه بود و کاری به اعتبار نام عوامل نداشتم. تا زمانی که با آقای قربانی صحبت کردیم و متوجه شدم او هم دغدغه فیلمنامه خوب دارد.

کارگردان همچنین درباره انتخاب بازیگران گفت: پریناز ایزدیار از زمان نگارش فیلمنامه انتخاب شد و مطمئن بودم برای نقشی که در نظر داریم مناسب است. در مقوله انتخاب بازیگر غالبا ترجیح می دهم در شخصیت بازیگر، المان های مشترکی با نقش وجود داشته باشد و در گفت‌وگو با خانم ایزدیار دریافتم که انتخاب مان اشتباه نبود.

قربانی ادامه داد: نوید پورفرج که در «مغزهای کوچک زنگ زده» به خوبی درخشید در این جنس بازی که مدنظر ما بود انتخابی منطقی به نظر می‌آمد و بهروز شعیبی هم که بارها با هم کار کرده بودیم و می‌دانستم با این شخصیتی که قرار است بازی کند باورپذیر خواهد بود.

وی گفت: بابک حمیدیان انتخاب اول من نبود اما بازیگری که صحبت کرده بودیم پارسا پیروزفر بود که به دلیل مشغله کاری و عدم هماهنگی در زمان، امکان همکاری وجود نداشت اما الان از این انتخاب راضی هستم و متوجه خواهید شد که یک بازی جدید از بابک حمیدیان را خواهید دید. در مجموع ترکیب جدیدی از بازیگران را ملاحظه می‌کنید که در نهایت اتفاق درستی در فیلم رقم زدند.

قربانی همچنین درباره تجربه حضورش در جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره ویترین تولیدات سینما است و کارگردانان در نسل های مختلف انتخاب می شوند هر چند که معتقدم همه این ها بر اساس سلیقه است و آنها که بیرون گذاشته شدند، صرفا فیلم بد نیستند. من از این حضور تشکر می‌کنم و می‌دانم که اتفاقا فیلم داشتن در جشنواره شرایط سختی است. برای من دیده شدن کار مهم است و اگر جایزه بگیرد هم خوشحال می‌شوم ولی جایی است که تماشاگر و منتقد با هم اثر را می بینند و امیدوارم به درستی دیده و نقد شود.

کارگردان «مغز استخوان» نیز عنوان کرد: تاکنون کسانی که فیلم را دیدند تعریف کردند اما منتظریم نظر مردمی را بشنویم که بی واسطه فیلم را می بینند. قصه این فیلم درباره مادری است که در رابطه با نجات فرزندش باید کاری غیرمتعارف انجام دهد و از عرف جامعه عدول کند اما در فضایی به تصویر می آید که بیننده هم با او همراهی می‌کند.

پورمحمدی نیز درباره تجربه اولین حضور در جشنواره فیلم فجر گفت: فیلم ما از جنسی است که نیاز به جشنواره دارد، هم برای دیده شدن کار عوامل و هم نوع فیلم. قطعاً جشنواره به فیلم ما نیاز ندارد بلکه ما به جشنواره نیاز داریم. ما به دنبال حاشیه‌سازی در جشنواره نبودیم و تعاملی که با یکی از بازیگران پیش آمد، یک شوخی بود که به درازا کشیده شد. به هر حال امیدوارم کار ما مورد پسند منتقدان و روزنامه نگاران قرار گیرد و برای‌مان مهم است که در سینمای مردمی جزو پرمخاطبان جشنواره باشد و در واقع باید بگویم سیمرغ مردمی برایم خیلی جذاب است.

این تهیه کننده بیان کرد: هیچ پیش بینی درباره اینکه این اتفاق برای ما بیفتد یا نه ندارم اما فکر می‌کنم مردم از تماشای کار رضایت داشته باشند. مشکل بزرگ ما این است که مردم خیلی جذب قصه‌ها نمی‌شوند و فکر می‌کنم «مغز استخوان» از این مرحله عبور می‌کند و ارتباط می‌گیرد.

ویژه برنامه «تا جشنواره ۳۸» به همت معاونت اجتماعی شهرداری تهران و برج میلاد با همراهی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر تا سه شنبه ۸ بهمن از ساعت ۱۴ تا ۲۰:۳۰ در مرکز همایش های برج میلاد در حال برگزاری است.

این برنامه به صورت زنده از تلویزیون تعاملی تیوا tva.ir پخش می‌شود و ویدیوی هر برنامه نیز در سایت آپارات منتشر می‌شود.

فیلم سینمایی «۲۳ نفر» در شهرهای فاقد سینما اکران می‌شودمراسم افتتاح سالن‌های جدید سینما ملت برگزار شد

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن