علم و دانش

فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان برای ۶۰۰ هزار معلم

فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان برای ۶۰۰ هزار معلم

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد بسته اینترنت رایگان ۲۰ گیگابایتی که به دستور وزیر ارتباطات برای معلمان در نظر گرفته شده بود، برای ۶۰۰ هزار معلم فعال شد.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیرا به اپراتورها دستور داده بود تا برای معلم‌ها ۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان اختصاص دهند. در همین رابطه حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد این بسته هدیه برای ۶۰۰ هزار معلم فعال شد. در ادامه جزئیات این بسته هدیه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نحوه شناسایی معلمان برای ارائه بسته هدیه اینترنت

معاون وزیر ارتباطات در این خصوص بیان کرد این بسته اینترنتی ۲۰ گیگابایتی به دستور وزیر ارتباطات برای معلمان در نظر گرفته شد و آنها می‌بایست برای دریافت آن در سایت وزارت ارتباطات ثبت‌نام می‌کردند. وی افزود آخرین فرصت معلمان برای ثبت نام تا ساعت ۱۵ عصر روز گذشته بود که حدود ۶۰۰ هزار معلم توانستند این هدیه را دریافت کنند.

اپراتورهای موبایل در این هدیه چه سهمی داشتند?

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد سهم مشارکت سه اپراتور کشور در این طرح افزود سهم همراه اول از این بسته اینترنت حدود ۴۴۰ هزار، ایرانسل ۱۳۳ هزار و رایتل نیز ۱۱ هزار نفر است. وی افزود همچنین حدود ۲۰۰ نفر نیز در شبکه‌های مجازی دیگری سهم داشتند.

چه زمانی بسته‌ها فعال‌سازی شدند؟

حسین فلاح جوشقانی افزود اپراتور رایتل از روز گذشته بسته‌های خود را برای معلمان فعال کرد و بسته‌های همراه اول و ایرانسل نیز تا ظهر امروز فعال شدند.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 18 =

دکمه بازگشت به بالا