تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۵:۱۵
کد خبر : 1703

فریم ورک جدید ال جی برای فناوری هوش مصنوعی در نمایشگاه CES رونمایی شد

فریم ورک جدید ال جی برای فناوری هوش مصنوعی در نمایشگاه CES رونمایی شد

فریم ورک جدید ال جی برای فناوری هوش مصنوعی در نمایشگاه CES رونمایی شد فریم ورک جدید ال جی برای فناوری هوش مصنوعی در نمایشگاه ۲۰۲۰ CES رونمایی شد. در این نمایشگاه مدیر ارشد فناوری ال جی کلیات نقشه راه آینده برای هوش مصنوعی را شرح داد.
دکتر I.P. Park رئیس و مدیر ارشد فناوری شرکت ال جی الکترونیکس در نمایشگاه CES 2020 از چهارچوبی (فریم ورک) برای آینده توسعه هوش مصنوعی با عنوان «سطوح تجربه هوش مصنوعی: آینده هوش مصنوعی و تجربه انسانی» رونمایی کرد. این فریم ورک مفهومی از طریق برند LG ThinQ و چشم‌انداز جاه‌طلبانه‌اش برای دگرگونی تجربیات روزمره از طریق اتصال تمامی جنبه‌های زندگی مردم با نقاط تماس هوشمند، پیش خواهد رفت.
جزئیاتی از فریم ورک جدید ال جی
این طرح و برنامه دور از دسترس یک نقشه راه واضح و شفاف برای هوش مصنوعی و مقصد نهایی آن ترسیم می‌کند که می‌تواند شامل محصولاتی با سیستم منسجم یکپارچه و سرویس‌هایی باشد که می‌توانند در هر نقطه زمین احساس حضور در خانه را خلق کنند. هنگام صحبت در مرکز همایش‌های خلیج ماندالی دکتر Park شرح داد که در میان موجی از ایده‌ها و مفاهیم مرتبط با هوش ..

فریم ورک جدید ال جی برای فناوری هوش مصنوعی در نمایشگاه CES رونمایی شد

فریم ورک جدید ال جی برای فناوری هوش مصنوعی در نمایشگاه ۲۰۲۰ CES رونمایی شد. در این نمایشگاه مدیر ارشد فناوری ال جی کلیات نقشه راه آینده برای هوش مصنوعی را شرح داد.

دکتر I.P. Park رئیس و مدیر ارشد فناوری شرکت ال جی الکترونیکس در نمایشگاه CES 2020 از چهارچوبی (فریم ورک) برای آینده توسعه هوش مصنوعی با عنوان «سطوح تجربه هوش مصنوعی: آینده هوش مصنوعی و تجربه انسانی» رونمایی کرد. این فریم ورک مفهومی از طریق برند LG ThinQ و چشم‌انداز جاه‌طلبانه‌اش برای دگرگونی تجربیات روزمره از طریق اتصال تمامی جنبه‌های زندگی مردم با نقاط تماس هوشمند، پیش خواهد رفت.

جزئیاتی از فریم ورک جدید ال جی

فریم ورک جدید ال جی

این طرح و برنامه دور از دسترس یک نقشه راه واضح و شفاف برای هوش مصنوعی و مقصد نهایی آن ترسیم می‌کند که می‌تواند شامل محصولاتی با سیستم منسجم یکپارچه و سرویس‌هایی باشد که می‌توانند در هر نقطه زمین احساس حضور در خانه را خلق کنند. هنگام صحبت در مرکز همایش‌های خلیج ماندالی دکتر Park شرح داد که در میان موجی از ایده‌ها و مفاهیم مرتبط با هوش مصنوعی، موضوع مهم این است که یک فریم ورک ساختار یافته برای توسعه هوش مصنوعی در تمامی صنایع داشته باشیم تا بر زندگی مشتریانی که به آن‌ها خدمت می‌کنیم، تاثیری معناداری داشته باشیم.

فریم ورک جدید ال جی

در این برنامه Jean-François Gagné هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل Element AI هم روی صحنه به دکتر Park ملحق شد. Element AI شرکتی مونترآلی است که شهرت فراوانی در اجرای موثر طرح‌های هوش مصنوعی دارد. این دو به بحث درباره این پرداختند که یک فریم ورک چگونه باید توسعه یابد و چطور به عنوان یک صنعت باید هنگام توسعه تکنولوژی‌های آینده مسئولیت‌پذیر باشد تا بتواند نقشی تحول‌گرایانه را برعهده‌گرفته و چهار سطح تجربه هوش مصنوعی (AIX)‌ را به خوبی تشریح کند (بهره‌وری، شخصی‌سازی، استدلال و اکتشاف) که ریشه در جهش‌های قابل‌توجه از نظر ظرفیت‌های تکنیکی و کاربردهای آن دارند.

فریم ورک جدید ال جی

دکتر Park توضیح داد که بهره‌وری به عنوان اولین سطح، جایی است که یک دستگاه خاص و توابع عملکردی آن می‌توانند با دستورات ساده‌ای خودکارسازی شوند؛ که این سطح امروزه توسط سیستم‌های تشخیص صدا و محصولات مجهز به هوش مصنوعی در بازار کنونی در دسترس است. در این سطح، هوش مصنوعی به صورت خودکار کارایی را تنظیم کرده و در ارتباط با پارامتر‌های حسی ورودی از پیش تعریف‌شده، بهره‌وری در تعامل با کاربر را به حداکثر می‌رساند. به عنوان نمونه‌ای از سطح اول هوش مصنوعی می‌توان به دستگاه تهویه مطبوع LG ThinQ اشاره کرد که سنسورهای هوشمندی برای تشخیص حضور افراد در اتاق و تنظیم دما و جریان هوا بر اساس آن دارد.

فریم ورک جدید ال جی

Gagné گفت:

سطح بعدی شخصی‌سازی است که بر الگوهای یادگیری برای شخصی‌‌سازی و بهینه کردن عملکرد ابزارها متمرکز است. دستگاه‌ها و سرویس‌های بهره‌مند از هوش مصنوعی در این سطح می‌توانند از طریق تعامل با کاربران و محیط به جمع‌آوری اطلاعات بپردازند، الگوها را تشخیص دهند و از آن‌ها برای بهبود توانایی‌شان برای انجام موثرتر وظایف و ساده‌سازی تعامل با کاربر بهره ببرند.

دکتر Park توضیح داد که چگونه نسل بعدی جاروبرقی‌های روباتیک R9 ال جی قادر خواهند بود با به خاطر سپردن الگوهای مکان و فضا، از اشتباهاتشان درس بگیرند (مانند گیر افتادن در شکاف‌ها و کنج دیوارها).

استدلال به عنوان سومین سطح، شیوه پیش‌بینی یک هوش مصنوعی است که از هوش جمعی در قالب سیستمی متشکل از ابزارها و سرویس‌های گوناگون، برای یادگیری علت و معلولی بهره می‌برد. با درک و فهم علت الگوها و عادات رفتاری مشخص، هوش مصنوعی در این سطح می‌تواند بهتر از پس پیش‌بینی و ارائه توصیه‌های مثبت و کارآمد به مشتریان بر بیاید. دکتر Park اشاره کرد که این همان جایی است که ما می‌توانیم از تنوع بالای محصولات در سبد کالایی خودمان بهره ببریم، زیرا ما به نقاط تماس هوشمند فراوانی نیاز داریم که در تعامل با کاربر باشند و با جمع‌آوری اطلاعات سعی کنند «چرایی» هر چیزی را آموخته و رابطه علیت را برقرار سازند.

دکتر Park تایید می‌کند اگرچه هنوز در آینده بسیار دور باید منتظر چنین چیزی باشیم، اما سطح چهارم یا اکتشاف «هدف غایی و نهایی برای هوش مصنوعی ال جی است». با استفاده از مفهوم یادگیری تجربی بر اساس روش‌های علمی، سیستم‌های مجهز به هوش مصنوعی قادر خواهند بود توانایی‌های جدیدی را در خود پرورش دهند که از راه شکل‌دهی و آزمایش فرضیات برای دستیابی به استنتاج‌های جدید و فعال ساختن آن‌ها برای یادگیری، بهبود و خلق ارزش‌های بیشتر در زندگی کاربر معنی می‌یابند.

Gagné از Element AI هم افزود:

به عنوان پیشگامان زمینه کاری هوش مصنوعی این وظیفه و رسالت ما است که هم‌زمان با گسترش مرزهای تحقیقات و توسعه هوش مصنوعی، اهمیت تجربه انسانی را کاملا مورد توجه قرار دهیم. امیدواریم با همراهی ال جی الکترونیکس بتوانیم اصول و استانداردهای چهارگانه‌ای وضع کنیم که هنگام ساخت آینده، راهنمایی برای فعالان عرصه هوش مصنوعی برای دقت بر رویکرد انسان‌محور باشد.

معرفی سطوح تجربه هوش مصنوعی (AIX) با استقبال چهره‌های پیشرو در این زمینه از سوی صنعت و دانشگاه همراه شده است. YoshuaBengio برنده جایزه تورینگ و موسس و مدیرعامل موسسه تحقیقاتی Mila می‌گوید این وظیفه ما است که توسعه هوش مصنوعی را به سمت و سویی هدایت کنیم که در آینده، تکنولوژی به شکلی مهار شود که هم برای جوامع و هم افراد سودمند و مفید واقع شود. تاسیس موسسه تحقیقاتی Mila نتیجه همکاری دانشگاه مونترآل و دانشگاه مک‌گیلبا موسسه پلی‌تکنیک مونترآل وHEC Montréal است.

در پایان دکتر Park خلاصه‌ای از ابداعات هوش مصنوعی جذابی را معرفی کرد که در روزهای آینده می‌توانید آن‌ها را در فضای نمایشگاهی عظیم ال جی طی برگزاری CES 2020 مشاهده کنید. Embodying طرح مفهومی Anywhere is home (همه‌جا خانه است)‌ ال جی است که قرار است با LG ThinQ Zone یک سبک زندگی واقعا شبکه‌ای را خلق کند که فراتر از محدوده منزلتان توسعه خواهد یافت و نشان می‌دهد که چگونه محصولات و سرویس‌های هوش مصنوعی ال جی همراه با رویکردهای متفاوت زندگی افراد گوناگون، قادر به خلق ارزش‌های مصرف‌کننده بی‌نظیری باشند.

تجربه LG ThinQ Home با Smart Door آغاز می‌شود که قبل از باز کردن قفل ابتدا هویت مراجعان را از طریق چهره یا الگوی رگ‌های خونی شناسایی می‌کند. علاوه بر این مشخصه‌های بیومتریک برای دستیابی به محل نگهداری مواد غذایی تازه هم ضروری هستند. هنگام خروج از خانه هم می‌توانید از نمایشگر پشت در برای مشاهده اطلاعات مفیدی همچون وضعیت ترافیک و آب‌وهوا استفاده کنید. وقتی هم آن را روی حالت ترک خانه تنظیم می‌کنید، پس از خروج تمامی ساکنان خانه، در هوشمند ال‌جی دستورات لازم برای عملکرد کم‌مصرف را به دیگر لوازم خانگی ارسال می‌کند.

در بخش Connected Car Zone، ال جی تجربیات درون ماشین شخصی سازی شده تری را به نمایش می‌گذارد که به رانندگان و مسافران اجازه می‌دهد در جاده‌ها هم تجربه بودن در منزل را داشته باشند. راهکار ماشین متصل ال جی بر اساس پلتفرم webOS Auto کار می‌کند که با همکاری شرکت پیشرو سازنده صندلی ماشین Adient توسعه‌یافته است. داخل ماشین نمایشگرهای OLED تعبیه شده تا کاربران بتوانند ادامه برنامه تلویزیونی‌شان را ببینند یا فیلمی را که در خانه شروع کرده بودند به اتمام برسانند. Personal Sound Zone هم تجربه چندرسانه‌ای منحصربه‌فردی برای هر یک از افراد درون ماشین ارائه می‌کند؛ و در این میان دستیار صوتی Virtual Personal Assistant با دقت خوبی صدای کاربران را شناخته و حتی وقتی صدای موسیقی و صحبت درون ماشین زیاد باشد، دستورات صوتی لازم را از کاربر مجاز دریافت می‌کند.

ThinQ Fit Collection Zone هم به مراجعان فروشگاه‌ها اجازه می‌دهد بدون حضور در اتاق پرو، لباس‌های مختلف را روی تنشان امتحان کنند. LG ThinQ Fit نسخه تکامل‌یافته ایده اولیه آینه هوشمند ال جی است که با استفاده از دوربین‌های سه‌بعدی، ابعاد دقیق بدن کاربر را مشخص کرده و یک آواتار در ابعاد واقعی برای پرو مجازی لباس آماده می‌کند. این تکنولوژی قادر است بر اساس کلان داده، سبک و استایل پوشش را هم پیشنهاد دهد و شما را مستقیما به پلتفرم‌هایی متصل کند که امکان سفارش آنلاین لباس را فراهم می‌آورند.

و مطمئنا CES بدون روبات‌های ال جی چیزی کم دارد. راهکارهای روباتیک ال جی همیشه با توانمندی‌هایی چون آشپزی، خانه‌داری بهینه و درجه‌یک شرکت‌کنندگان را تحت تاثیر قرار می‌دهند. همچنین در رستوران آینده نگرانه‌ای که در آن روبات‌های LG CLOi تمام فرایندهای سفارش، پخت‌وپز، سرو و نظافت را بر عهده دارند، شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن ThinQ به رزرو میز پرداخته و از طریق اسپیکر هوشمند، تلویزیون هوشمند یا اسمارت فون به دنبال غذای مورد علاقه‌تان در منو به جستجو بپردازید.

همه این‌ها و فراتر از آن را در غرفه #۱۱۱۰۰ سالن اصلی مرکز همایش‌های لس‌آنجلس تجربه کنید. تمام اخبار و فعالیت‌های ال جی در CES را می‌توانید از طریق هشتگ #LGCES2020 در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

۱۰ مطلب آخر نمایشگاه CES 2020 :

 • کانسپت خودرو الکتریکی سونی ویژن اس رونمایی شد؛ نمایش قدرت خودروسازی سونی
 • اینتل رابط تاندربولت ۴ را معرفی کرد؛ خبری از افزایش سرعت نیست
 • عینک واقعیت مجازی سامسونگ برای حفظ تناسب اندام معرفی شد
 • SelfieType سامسونگ ؛ یک کیبورد دیجیتالی متفاوت و مدرن
 • سونی مدل مفهومی خودرو الکترونیکی خود را به CES 2020 آورد
 • استاندارد بلوتوثی صوتی LE Audio با وعده کیفیت صدای بهتر و اشتراک‌گذاری صوتی معرفی شد
 • نمایشگرهای ال جی OLED Wave و ال جی OLED Wave در CES 2020 معرفی شدند
 • فریم ورک جدید ال جی برای فناوری هوش مصنوعی در نمایشگاه CES رونمایی شد
 • ماشین لباسشویی AI DD ال جی با بهره‌مندی از هوش مصنوعی معرفی شد
 • ربات هوشمند PiBo معرفی شد؛ دوست خوب شما در دوران مجردی

تمام مطالب نمایشگاه CES 2020 را از اینجا دنبال کنید این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.