علم و دانش

فروش سیم کارت رایتل به علت رعایت نکردن قانون متوقف شد

فروش سیم کارت رایتل به علت رعایت نکردن قانون متوقف شد

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری اعلام کرد فروش سیم کارت رایتل به علت رعایت نکردن قانون در سراسر کشور به مدت ۳ روز متوقف شده است.

پیمان قره‌داغی، مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری اعلام کرد به اپراتورهای تلفن همراه در کشور وظیفه‌ای را محول کردیم که هویت خریداران سیم کارت را با روش رمز یکبار مصرف (One Time Password) احراز کنند تا از هر نوع سوءاستفاده از مدارک شناسایی متقاضیان جلوگیری شود. وی افزود این موضوع را به اپراتورهای تلفن همراه ابلاغ و حتی آن را از طریق رسانه‌ها نیز اطلاع‌رسانی کردیم. پیمان قره‌داغی تاکید کرد احراز هویت با استفاده از روش ارسال کد یکبار مصرف (OTP) در سایر اپراتورهای تلفن همراه نیز به اجرا رسیده و خرید سیم کارت فقط با این روش انجام می‌شود.

دلیل توقف فروش سیم کارت رایتل

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری در ادامه بیان کرد از آنجایی که اپراتور رایتل این طرح را راه‌اندازی نکرده و به اجرا نرسانده است، بر اساس قانون فرایندهای فروش سیم کارت این اپراتور در سراسر کشور از امروز تا ۳ روز آینده غیرقانونی خواهد بود. وی تاکید کرد اگر در این بازه زمانی که فروش سیم کارت اپراتور رایتل متوقف شده است، از طریق درگاه‌های مختلف این سیم کارت‌ها به فروش برسند یا فعال شوند، اعتباری نخواهند داشت. پیمان قره‌داغی در پایان خاطرنشان کرد کاربران این امکان را دارند که اگر در این خصوص تخلفی را مشاهده کردند، آن را به سامانه ثبت و پاسخگویی شکایات ۱۹۵ گزارش دهند.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا