فرهنگی

عنقا: جشنواره فیلم فجر‌ شمایل مراسم هنری جمهوری اسلامی را ندارد

عنقا: جشنواره فیلم فجر‌ شمایل مراسم هنری جمهوری اسلامی را ندارد

نویسنده و کارگردان تلویزیون درباره راه حل اصلاح فضای فکری و فرهنگی حاکم بر جشنواره فیلم فجر ‌گفت: امروز، جشنواره فیلم فجر، شمایل مراسم هنری جمهوری اسلامی را ندارد.

عنقا: جشنواره فیلم فجر‌ شمایل مراسم هنری جمهوری اسلامی را ندارد – اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، حامد عنقا نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون در دوازدهمین نشست از سلسله نشست‌های «دفاع همچنان باقیست» به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی که به همت بسیج رسانه استان قزوین برگزار می‌شد، اظهار داشت: مصداق بارز کار زینبی بعد از حیات مادی حاج قاسم سلیمانی از سوی نیروهای انقلابی اشراف کامل بر وضعیت موجود کشور و جهان و به نمایش گذاشتن این شناخت به جهان لیبرال است.

وی در این نشست که با عنوان "فراسوی شهادت" جهت بررسی جایگاه سردار شهید قاسم سلیمانی در فضای رسانه‌ای دنیا برگزار می‌شد با تاکید بر تاثیرگذاری رسانه‌ها بر افکار عمومی افزود: عمق تفکر استراتژیک دشمن، بلندی‌های جولان اسرائیل یا واشنگتن نیست بلکه تیتر مجله‌هایی چون واشنگتن پست، نیویورک تایمز و فیلم‌های هالیوودی است که به شدت بر روی افکار عمومی دنیا تاثیر می‌گذارند.

عنقا با اشاره به نقش کلیدی رسانه‌های انقلاب در مواجهه با جنگ نرم دشمن افزود: امروز شکل تهاجم آمریکایی‌ها فرق کرده به طوری که مردم ایران را با اشتباه محاسباتی روبه رو کرده و در این شرایط راهبرد رسانه‌های انقلاب محافظت از فکر، اندیشه و فرهنگ ایرانی و در نهایت صیانت مردم ایرانی در جنگ نرم است.

فرمان امام برای شروع جنگ نرم و غفلت ماجنگ نرم دشمن علیه جوانان جدی است؛ مسئولان دست از ‌باند‌بازی‌ها و سیاسی‌بازی قومی قبیله‌ای بردارند

وی با تاکید بر اهمیت دشمن‌شناسی در حوزه جنگ نرم اظهار داشت: علی‌رغم آن که تکلیف رسانه‌های غربی و آمریکایی در شناخت دشمنان خود روشن است، برخی از رسانه‌ها و گروه‌های سیاسی داخل کشور با ضعف در حوزه دشمن‌شناسی مواجه هستند.

عنقا در در پاسخ به سئوال یکی از حضار، درباره راه حل اصلاح فضای فکری و فرهنگی حاکم بر جشنواره فیلم فجر تصریح کرد: امروز، جشنواره فیلم فجر، شمایل مراسم هنری جمهوری اسلامی را ندارد و راهکار اصلاح این مسئله، آتش به اختیار عمل کردن نیروهای انقلابی در عرصه هنر است.

انتهای پیام/ز

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن