علم و دانش

عرضه موبایل در بازار کشور به صفر رسید

عرضه موبایل در بازار کشور به صفر رسید

رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت شیوع کرونا باعث شد تا واردات و عرضه موبایل در بازار کشور به صفر برسد.

حسین غروی رام، رئیس هیئت‌مدیره انجمن واردکنندگان موبایل با بیان این که شیوع ویروس کرونا به صنعت موبایل آسیب شدیدی وارد کرده است، عنوان کرد بسیاری از صنایع با رکود شدیدی مواجه شدند و اکثر کسب و کارها نیز تحت تاثیر طرح فاصله‌گذاری اجتماعی قرار گرفتند. غروی رام افزود طبق اطلاعیه جدید ستاد ملی کنترل و مبارزه با کرونا برخی از کسب‌وکارهای غیر ضروری در استان تهران تا تاریخ ۳۰ فروردین و در استان‌های دیگر تا ۲۳ فروردین تعطیل خواهند بود، اما با وجود این که این طرح در قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا تاثیرگذار است، ولی باعث ایست چرخه اقتصادی بسیاری از کسب‌وکارها خواهد شد.

به صفر رسیدن عرضه موبایل در کشور

رئیس هیئت‌مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در ادامه بیان کرد هم‌اکنون واردکنندگان به دلیل این که شرایط لازم برای ارسال کالا از مبدا دبی، عراق و دیگر کشورها وجود ندارد، نمی‌توانند کالایی را به کشور وارد کنند. از طرفی فروشندگان مراکز عرضه موبایل به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا مدتی است که فروشگاه‌های خود را تعطیل کرده‌اند و تمامی این موارد باعث شد تا بازار این فعالان از رونق بی‌افتد.

حسین غروی رام در ادامه افزود بازار موبایل نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ با رکود ۳۰۰ درصدی مواجه شده است و بسیاری از فعالان این صنعت قادر به انجام تعهدات مالی خود نیستند. همچنین عرضه موبایل توسط شرکت‌های واردکننده از ۲۰ اسفند ۹۸ تا به امروز به صفر رسیده و در واقع در این مدت هیچ کالایی به بازار عرضه نشده است.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفت =

دکمه بازگشت به بالا