اقتصادی

ضمانت نامه‌های نیروگاه سیریک به زودی از سوی بانک‌ روسی صادر می‌شود

ضمانت نامه‌های نیروگاه سیریک به زودی از سوی بانک‌ روسی صادر می‌شود

مدیر عامل برق حرارتی با بیان اینکه بانک‌های روسی طی چند روز آینده ضمانت نامه‌های قراردادی خط اعتباری نیروگاه سیریک هرمزگان را صادر می‌کنند، گفت: تعطیلات سال نو میلادی روند بازگشایی ال سی برای نیروگاه سیریک را با تاخیر مواجه کرد.

ضمانت نامه‌های نیروگاه سیریک به زودی از سوی بانک‌ روسی صادر می‌شود

محسن طرزطلب در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس از صدور ضمانت‌نامه‌های قراردادی بانک‌های روسی برای باز کردن ال سی تامین مالی نیروگاه سیریک در روزهای آینده خبر داد و گفت: تعطیلات سال نو میلادی باعث شد تا یک مقدار روند ال سی نیروگاه سیریک هرمزگان به دلیل تعطیلی بانک‌ها به تاخیر بیفتد.

وی افزود: بانک‌های روسی به زودی ضمانت‌نامه‌های قراردادی را صادر خواهند کرد تا پس از آن شاهد بازگشایی خط اعتباری ال سی تامین مالی نیروگاه سیریک هرمزگان باشیم.

طرزطلب ادامه داد: نیروگاه سیریک هرمزگان تجهیز کارگاه شده و مشکلی برای آغاز احداث نیروگاه نیست.

پیشتر طرزطلب مدیر عامل برق حرارتی با صراحت اعلام کرده بود که پایان نوامبر آخرین فرصت برای روسیه است، در غیر این صورت دولت روسیه باید پیمانکار را تغییر دهد.

توافقنامه ایران و روسیه برای احداث نیروگاه سیریک هرمزگان بیش از سه سال است که امضاء شده است.

این توافقنامه در اواخر سال ۱۳۹۵ و در زمان وزارت حمید چیت‌چیان به عنوان وزیر نیروی دولت یازدهم با روسیه امضاء شد و پس از کلنگ زنی مقرر شد تا نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی(چهار واحد ۳۵۰ مگاواتی بخار) سیریک هرمزگان با خط اعتباری روسیه به ارزش ۱،۲ میلیارد دلار احداث شود.

انتهای پیام/ب

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن