علم و دانش

ضریب نفوذ اینترنت در ایران به ۹۴ درصد رسید

 • ضریب نفوذ اینترنت در ایران به ۹۴ درصد رسید

  بر اساس آخرین آمار رگولاتوری از وضعیت اینترنت در ایران تا پایان ۳ ماهه نخست سال ۹۹، ضریب نفوذ اینترنت به ۹۴ درصد رسیده است.

  بیش از ۸۳ درصد مردم کاربر اینترنت موبایل هستند و در اینترنت خانگی این آمار به ۱۱ درصد می‌رسد. آخرین آمار و اطلاعات بخش ICT کشور که توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شده است حکایت از آن دارد که تعداد ۶۸ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۱۱۵ نفر مشترک اینترنت موبایل و ۹ میلیون ۹۴ هزار و ۵۴۸ نفر مشترک اینترنت ثابت خانگی هستند.

  این در حالی است که نسبت مشترکان موبایل تا پایان سال ۹۸ رشد چندانی نداشته، اما تعداد مشترکان اینترنت خانگی با افزایش چشمگیری همراه بوده است. بر این اساس در ۳ ماهه نخست امسال حدود ۷۰ هزار نفر به شبکه اینترنت خانگی پیوسته‌اند.

  internet

  افزایش تعداد مشترکین اینترنت ثابت از آن جهت حائز اهمیت است که در سال گذشته روند توسعه در این بخش متوقف شده است و حدود یک میلیون نفر از مشترکان اینترنت ثابت خانگی به دلیل بسیاری مشکلات از جمله کیفیت نامناسب سرویس‌ها، کندی سرعت و غیره از دریافت آن منصرف شده‌اند.

  در این بین به دلیل گرانی اینترنت پهن باند بسیاری از مشترکین خواهان استفاده از اینترنت موبایل هستند و این موضوع باعث افزایش تعداد مشترکان در سال ۹۸ شده است. همچنین انتقادی از سوی کارشناسان مطرح می‌شود که دلیل آن به‌روزرسانی نکردن تجهیزات و درست استفاده نکردن از منابع می‌باشد و این امر مردم را از دریافت اینترنت ثابت خانگی محروم کرده است.

  قیمت کدام اینترنت برای شما مناسب‌تر است؟

  پیش‌تر از این وزیر ارتباطات در صفحه شخصی اینستاگرام خود طی یک نظرسنجی از تمایل کاربران برای استفاده از اینترنت ثابت خانگی مطلع شد که در این نظرسنجی ۷۵ درصد از کاربران به سوال آذری جهرمی پاسخ دادند که قیمت کدام اینترنت (خانگی یا ۴G) برای شما مناسب‌تر است؛ بسیاری از کاربران موافقت خود را از اینترنت‌های ثابت خانگی اعلام کردند و تنها ۲۵ درصد از آنها تمایل به استفاده از اینترنت موبایلی داشتند.

  دکتر جهرمی وزیر ارتباطات وعده داد که در سال ۹۹ با تمام توان شبکه اینترنت خانگی را گسترش می‌دهیم و میلیون‌ها اشتراک جدید خانگی با کمترین کاغذ بازی اداری و در کمترین زمان ممکن (۴۸ساعت از ثبت درخواست تا راه اندازی در منزل) برقرار خواهیم کرد و با شبکه VDSL سرعت اینترنت خانگی فعلی را چهار برابر افزایش خواهیم داد.

  internet

  آمار ۹۴ درصدی از ضریب نفوذ اینترنت

  شرکت ارتباطات زیرساخت در گزارشی از روند نفوذ اینترنت در کشور با ضریب ۹۴ درصدی خبر می‌دهد. این در حالی است که سهم اینترنت ثابت خانگی ۱۰.۹۵ درصد و سهم اینترنت موبایل به ۸۳.۰۵ می‌رسد.

  کاربران اینترنت از طریق فناوری‌های FTTX,VDSL,ADSL,3G,4G به شبکه جهانی اینترنت متصل می‌شوند که طبق بررسی‌های انجام شده کاربران ۳G و ۴G درصد بالایی از این اتصالات را به خود اختصاص می‌دهند و تنها ۹.۴۹ درصد کاربر ADSL و ۱.۵۳ درصد کاربر TD-LTE می‌باشند و درصد کمی از کاربران به FTTX متصل هستند.

  تا پایان سال ۹۸ حدود ۷۸ میلیون و ۱۶ هزار و ۴۳۳ نفر مشترک اینترنت در ایران هستند که این آمار نسبت به سال ۹۷ رشد ۴ میلیون نفری را نشان می‌دهد.

  لینک منبع: گجت نیوز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  نمایش بیشتر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code

  همچنین ببینید
  بستن
  دکمه بازگشت به بالا