اجتماعی

ضرورت بازگشت به سنت شلیک توپ در نوروز با رعایت اصول ایمنی

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران:

ضرورت بازگشت به سنت شلیک توپ در نوروز با رعایت اصول ایمنی

ضرورت بازگشت به سنت شلیک توپ در نوروز با رعایت اصول ایمنی

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در واکنش به گزارش معاونت فرهنگی شهرداری در نوروز ۱۴۰۰ گفت: نماد سازی از برج آزادی که درایام نوروز به وقوع پیوست ازجمله مهم‌ترین اقداماتی است که در نوروز امسال انجام شد چراکه برج آزادی نماد و دروازه تهران است و این شهر را بدون برج آزادی نمی‌توان معرفی کرد.

به گزارش ایسنا، زهرا نژاد بهرام در دویست و هشتادو چهارمین جلسه شورا گفت: در ابتدای سال گفته شد که شهر تهران کرونا زده است و لازم است آثار نوروزی برای بهبود فضای شهر به آن وارد شود اما متأسفانه این اقدامات صورت نگرفت.

وی در ادامه با اشاره به برخی اقدامات که شایسته تقدیر بوده است گفت: بازگشت به متن جامعه و توجه به مناطق حاشیه نشین و برگزاری برنامه های موسیقی به زبان ها و گویش های مختلف، نشان دادن این که تهران مرکز ایران است و نماد سازی از برج آزادی که در این دوره به وقوع پیوست نیز ازجمله مهم‌ترین اقداماتی است که در نوروز امسال انجام شد. برج آزادی نماد و دروازه تهران است و این شهر را بدون برج آزادی نمی‌توان معرفی کرد.

وی افزود: اتفاق خوب دیگر تقارن اعیاد مذهبی با ایام نوروز و انجام ویدئو مپینگ ها در این باره در شهر تهران بود.

این عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران تاکید کرد: سنت شلیک توپ در تهران سابقه داشته و بازگشت به این سنت با رعایت اصول ایمنی یک ضرورت است اما درباره حاجی فیروز باید توجه کنیم که آیا اساساً حاجی فیروز مسئله امروز تهران بوده است یا خیر؟ و موضوع دیگر اینکه آیا ضرورت داشته که بدون هیچ گونه پیشینه و آموزش، این اقدام انجام شود؟

انتهای پیام

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن