علم و دانش

ضدعفونی کردن موبایل به روش نادرست کاربران را به دردسر انداخته است

ضدعفونی کردن موبایل به روش نادرست کاربران را به دردسر انداخته است

ضدعفونی کردن موبایل یکی از روش‌های مهم برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا محسوب می‌شود، اما ضدعفونی کردن گوشی به روش نادرست کاربران را به دردسر انداخته است.

با توجه به این که ویروس کرونا در ایران با سرعت بسیاری زیادی در حال شیوع است، پزشکان همواره از مردم می‌خواهند تا بهداشت فردی و اجتماعی خود را رعایت کرده و برای قطع این زنجیره خود را در خانه قرنطینه کنند. در همین راستا ضدعفونی کردن موبایل یکی از نکات بهداشتی مهم به شمار می‌رود که از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری می‌کند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد ضدعفونی کردن گوشی به روش نادرست باعث شد تا کاربران به دردسر بیافتند.

گزارش‌هایی که از بازار به دستمان رسیده حاکی از آن است استفاده بی‌رویه از ضدعفونی کننده‌ها باعث شد تا چسب LCD گوشی های موبایل با آسیب جدی مواجه شود و بسیاری از مردم برای تعمیر آن به تعمیرگاه‌های موبایل مراجعه کنند که علاوه بر ضررهای مالی، وارد شدن در اجتماع احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد.

روش صحیح ضدعفونی کردن گوشی موبایل

کارشناسان اعلام کردند بهترین روش ضدعفونی گوشی به این شکل است که کاربران باید یک پنبه را به الکل یا سایر پاک‌کننده‌های سطوح آغشته کرده و با آن گوشی های موبایل خود را ضدعفونی کنند، اما باید بدانید که اطراف گوشی که محل اتصال به نمایشگر است، به الکل یا سایر مواد آغشته نشود. گفتنی است شستشوی موبایل با آب و صابون به آن آسیب می‌زند و استفاده از وایتکس باعث می‌شود علاوه بر این که رنگ سطح گوشی از بین برود، با نفوذ به داخل گوشی به آن آسیب شدیدی وارد خواهد کرد.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا