اقتصادی

صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای همسایه

صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای همسایه

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تمرکز ما برای توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای همسایه و هند و چین است.

صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای همسایه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حمید زادبوم امروز در نشست هم‌اندیشی توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی گفت: حجم صادرات خدمات فنی و مهندسی در دنیا حدود ۵ هزار و ۷۷۰ میلیارد دلار است و تلاش داریم تا با رفع موانع سهم ایران از صادرات خدمات فنی و مهندسی را افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه بخش خدمات می‌تواند پیشتاز صادرات باشد، بیان داشت: تمرکزمان در صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای همسایه و همچنین هند و چین است.

در ادامه فرهاد نوری سرپرست معاونت توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران داشت: تحریم و مشکلات بانکی موانعی را بر سر راه توسعه صادرات فنی و مهندسی ایجاد کرده که اگر پشتیبانی بانکی در کشور مقصد نداشته باشیم، پیش بردن پروژه‌ها سخت می‌شود.

وی افزود: بنابراین اگر بتوان صادرات مستقیم را به سرمایه‌گذاری مستقیم و مشترک در کشورهای هدف تبدیل کرد، حمایت از پروژه‌ها در این کشورها به نوعی تضمین می‌شود.

نوری تاکید کرد و گفت: برای حمایت از صادرات خدمات فنی و مهندسی باید این بخش از یک سری ممنوعیت‌های صادراتی مستثنی شود تا بتوان در سال ۹۹ گام‌هایی برای توسعه صادرات در این بخش برداشته شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن