فرهنگی

شهریاری: باید در مقابل ویروس "معامله قرن" ایستادگی کرد

شهریاری: باید در مقابل ویروس "معامله قرن" ایستادگی کرد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: معامله قرن جهش ژنتیکی ویروسی است که بر اثر نگاه دو حیوان متوحش جهش یافته و در جهان اسلام بسیاری را آواره کرده است.

شهریاری: باید در مقابل ویروس "معامله قرن" ایستادگی کرد – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امروز در نشست شورای معاونین مجمع تقریب با تبریک فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: بدون تردید حق حضرت امام(ره) نه تنها نسبت به انقلاب اسلامی بلکه نسبت به کل مسلمین جهان حق بی‌بدیلی است. امام(ره) با حس معیت الهی که در درون خود داشت، علاوه بر اینکه این حس را به جامعه اسلامی انتقال داد، توانست قدرت الهی را که در خود حس می‌کرد، به بدنه اجتماع و ملت سرایت دهد و ملت توانست نظام سر سپرده شاهنشاهی را از بین ببرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه حکومت پهلوی توان تأمین امنیت در کشور، تأمین دانش در بین جوانان و قدرت سیاسی را نداشت، اظهار کرد: حکومت پهلوی حتی لیاقت این را نداشت که وقتی سران کشورهای متفقین در تهران جمع شدند، وی را دعوت کنند و حتی به او خبر برگزاری این نشست را هم ندادند.

حجت‌الاسلام شهریاری تأکید کرد: عزتی که امروز داریم ناشی از انقلابی است که حضرت امام(ره) پایه‌ریزی کرد و به دنبال آن نظام اسلامی را تأسیس و جوانانی را تربیت کرد که از جان و مال خود دریغ نکردند و در جبهه‌های حق علیه باطل حضور پیدا کردند.

«ایستادگی در برابر آمریکا و استکبار جهانی درس بزرگی بود که حضرت امام(ره) به ما و جهان اسلام آموخت. امنیت، دانش‌افزایی، قدرت سیاسی و ملکیت ثروتی که در کشور داریم به مذاق استکبار جهانی خوش نیامد و در طول ۴۰ سال اقدامات گسترده‌ای را علیه نظام جمهوری اسلامی شکل دادند تا موفق نباشیم اما به برکت نفس امام(ره)، خون شهدا و تدابیر مقام معظم رهبری توانست انقلاب سر پا باشد و مشکلات را تحمل کند.»

وی با بیان مطلب فوق گفت: اینک در دومین چلّه انقلاب اسلامی وقت آن رسیده است که برنامه درازمدت ۴۰ ساله‌ای را برای آینده انقلاب داشته باشیم و یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در ۴۰ سال آینده قضیه فلسطین است. موضوع فلسطین قضیه بسیار مهمی برای جهان اسلام است و مسئله‌ای نیست که به سادگی بتوان از آن عبور کرد.

وی با بیان اینکه همواره رئیس‌جمهورهای آمریکا برای اینکه رأی بیاورند سعی می‌کنند به لابی صهیونیستی خدمت ویژه‌ای ارائه کنند، افزود: این خدمت ویژه برای آن است که رأی بیاورند و به قدرت شیطانی خود ادامه بدهند و چاره‌ای ندارند که سرسپرده لابی صهیونیستی باشند چون بخش اعظمی از قدرت و ثروت در آمریکا در دست آنها است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: طبیعتاً رئیس‌جمهور فعلی آمریکا هم مستثنی از رئیس جمهورهای پیشین نیست و الان که نیاز شدید به رأی برای دور دوم دارد باید اقدامی می‌کرد که آن اقدام، تابلوی انتخاباتی‌اش باشد. معامله قرن به این منظور طراحی شده که دولت حاکم برای اینکه بتواند به قدرتش ادامه دهد، برای لابی صهیونیستی خوش خدمتی کند.

«آنچه طراحی شده ظلمی آشکار بر ملت فلسطین و کسانی است که خانه و کاشانه خودشان را از دست داده‌اند. امروز آمریکا با این معامله می‌‌خواهد حق مسلم خانه داشتن فلسطینی‌ها را که یکی از ابتدایی‌ترین حق انسان است از بین ببرد و این نشان‌دهنده همان روحیه توحّش آمریکایی است که در ابتدای ورودشان به قاره آمریکا، خانه و کاشانه بومیان سرخ پوست را از بین بردند، لذا همان روحیه وحشی‌گری را می‌خواهند در اینجا اعمال کنند.»

حجت‌الاسلام شهریاری گفت: معامله قرن جهش ژنتیکی ویروسی است که امروز بر اثر نگاه دو حیوان متوحش جهش پیدا و در جهان اسلام بسیاری را آواره کرده است. باید در مقابل این ویروس ایستادگی و از جهان اسلام و مرزهای آن مراقبت کنیم.

وی با تأکید بر اینکه مرز فلسطین مرز جهان اسلام است، افزود: مراقبت از مرزها وظیفه قرآنی ما است و باید از همه مرزهای جهان اسلام دفاع کنیم؛ امروز حزب‌الله لبنان از طرف امت اسلام این وظیفه مهم را بر عهده دارد و همه ما موظفیم از این مرزبانان شجاع حمایت کنیم.

روش جدید حجت‌الاسلام قرائتی برای آموزش تفسیر به نوجوانان + فیلمتجلّی ایمان مردم در بازارهای سنتی ایران + فیلم

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن