تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
کد خبر : 9684

شهاب حسینی: از وحدت بین مردم دفاع کردم/ استاد پیشکسوت سینما چرا روغن ریخته را نذر امامزاده می‌کند

شهاب حسینی: از وحدت بین مردم دفاع کردم/ استاد پیشکسوت سینما چرا روغن ریخته را نذر امامزاده می‌کند

شهاب حسینی: از وحدت بین مردم دفاع کردم/ استاد پیشکسوت سینما چرا روغن ریخته را نذر امامزاده می‌کند شهاب حسینی با انتقاد از تفرقه‌افکنی یک کارگردان گفت: نمی‌توانم ساکت بنشینم که یک استاد پیشکسوت سینما فیلمی می‌سازد که می‌داند نسبت به آن هم واکنش منفی نشان خواهند داد و برای همین روغن ریخته را نذر امامزاده می‌کند و بقیه را در آمپاس اخلاقی می‌گذارد. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، شب گذشته و در هشتمین روز از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، فیلم سینمایی «شین» به نمایش درآمد. پس از این اکران نشست خبری این فیلم برگزار شد که این نشست یک مهمان ویژه داشت؛ شهاب حسینی که در هفته‌های اخیر و به واسطه اظهارات خود درباره تحریم جشنواره فجر توسط عده‌ای از هنرمندان انتقادات سنگینی را به جان خریده بود، شب گذشته سکوت خود را شکست و سخنانی جنجالی به زبان آورد.
این بازیگر باسابقه سینما سخنان خود را با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر آغاز کرد و گفت: مطمئنم جلسه‌ای که امشب برگزار شده بخشی از آن مربوط به شین است نه همه آن و دوست دارم مطالبی را در آن بیان کنم. بنی‌آدم اعضای یکدیگرند که ..

شهاب حسینی: از وحدت بین مردم دفاع کردم/ استاد پیشکسوت سینما چرا روغن ریخته را نذر امامزاده می‌کند

شهاب حسینی با انتقاد از تفرقه‌افکنی یک کارگردان گفت: نمی‌توانم ساکت بنشینم که یک استاد پیشکسوت سینما فیلمی می‌سازد که می‌داند نسبت به آن هم واکنش منفی نشان خواهند داد و برای همین روغن ریخته را نذر امامزاده می‌کند و بقیه را در آمپاس اخلاقی می‌گذارد.

شهاب حسینی: از وحدت بین مردم دفاع کردم/ استاد پیشکسوت سینما چرا روغن ریخته را نذر امامزاده می‌کند – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، شب گذشته و در هشتمین روز از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، فیلم سینمایی «شین» به نمایش درآمد. پس از این اکران نشست خبری این فیلم برگزار شد که این نشست یک مهمان ویژه داشت؛ شهاب حسینی که در هفته‌های اخیر و به واسطه اظهارات خود درباره تحریم جشنواره فجر توسط عده‌ای از هنرمندان انتقادات سنگینی را به جان خریده بود، شب گذشته سکوت خود را شکست و سخنانی جنجالی به زبان آورد.

این بازیگر باسابقه سینما سخنان خود را با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر آغاز کرد و گفت: مطمئنم جلسه‌ای که امشب برگزار شده بخشی از آن مربوط به شین است نه همه آن و دوست دارم مطالبی را در آن بیان کنم. بنی‌آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند. امکان ندارد در هیچ گوشه‌ای از این سرزمین اتفاق تلخی بیفتد و قلب ما به درد نیاید و رنجش را متحمل نشویم؛ می‌خواهم از صمیم قلب با تمام داغداران وقایع اخیر همدردی کنم و تفکیک هم نمی‌کنم.

او اضافه کرد: هر واقعه تلخی که رخ داده مایه تأسف و تأثر است اما بیش از این چه کاری از آدم بر می‌آید ادامه راه و زنده نگه داشتن آن عزیزان چاره ماست. حضور در فجر برای من در بخش خارج از مسابقه امتیاز ویژه نیست؛ چهار سال است اصلاً در جشنواره نبوده‌ام. دینی به این جشنواره ندارم که از آن دفاع کنم. من از چیز دیگری دفاع کردم؛ از وحدت بین مردم دفاع می‌کنم، از جدا نکردن طیف‌های مختلف. هر چقدر تلاش می‌شود تفرقه بیفتد، سعی می‌کنم از جلوگیری از آن دفاع کنم. جشنواره فجر مثل هر فستیوال دیگری در دنیا یک امتیاز است. من با فیلمسازان جوان کار دارم.

شهاب حسینی با اشاره به یکی از کارگردان‌های قدیمی سینما که جشنواره امسال را تحریم کرده است، گفت: من برنمی‌تابم و نمی‌توانم ساکت بنشینم که یک استاد پیشکسوت سینما که هر سال برخورد ناراحت‌کننده با آثارش شده است، امسال فیلمی می‌سازد که می‌داند نسبت به آن هم واکنش منفی نشان خواهند داد و برای همین روغن ریخته را نذر امامزاده می‌کند و سنگ بنایی می‌گذارد که نتیجه آن جز تفرقه‌افکنی نیست و بقیه را در آمپاس اخلاقی می‌گذارد. این عین بی‌انصافی است. چرا یک نفر باید آنقدر آدم خودخواهی باشد که ملاحظه هیچکس را نکند. اینکه به من می‌گویند به خاطر حمایتت از جشنواره فجر به شما امتیاز ویژه داده شده تا فیلمت در خارج از مسابقه اکران شود می‌گویم خیر این‌طور نیست ما آدم‌های مدنی هستیم سعی می‌کنیم از حقوق قانونی خود دفاع کنیم. ما طبق قانون فیلم را آوردیم؛ فیلم‌های دیگر هم می‌توانستند درخواست حضور کنند این جلسه هم به درخواست من بود، چراکه ظرف چند وقت گذشته یک طرفه حرف خورده‌ام. اگر قرار است یک بار از خودم دفاع کنم بهتر است اینجا باشد. ضرر را با ضرر جبران نمی‌کنم.

بازیگر فیلم سینمایی «آن شب» با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و درگذشت تعدادی از هم وطنان‌مان در این سانحه هوایی افزود: اگر ۱۷۶ عزیز را در سانحه از دست دادیم و این اتفاق وحشتناک رخ داده است. اینکه این موضوع را سر یک سری نخبه دیگر خالی کنیم، شد راه حل؟! من همیشه به خاطر احترام به مخاطب با همکارانم درگیر شده‌ام که هر مزخرفی را به عنوان فیلم نسازید و تحویل مخاطب ندهید. من حرفم را زده‌ام. از همان موقع که مصاحبه کردم، خط فکری من مشخص بوده است. من سال‌هاست این حرف‌ها را زده‌ام، اما ما که دم از دموکراسی می‌زنیم نمی‌توانیم حرفمان را راحت بزنیم. این دیگر مشکل من نیست مشکل جامعه است.

شهاب حسینی با اشاره به بازتاب‌های نامه‌نگاری‌های اخیر خود گفت: چیزی که من را ناراحت و نگران کرد، کامنت‌هایی بود که قابل بازپخش و خواندن نیست! و این غم‌انگیزترین قسمت ماجراست که مردمی نتوانند حرف دیگران را تحمل کنند. دو نامه نوشتم که تمام تلاشم را کردم با ادب باشد، جواب آن فحش و فضیحت نبود. یکی من را به باد انتقاد بگیرد اشکالی ندارد. به خاطر خودم ناراحت نیستم خدا را شکر که تکلیفم روشن شد، فکر نمی‌کنم ورای توانایی خودم دیگر نیاز باشد که احترام بگذارم، تعارف‌ها دیگر برداشته شد. «شین» یکی از فیلم‌هایی است که در کارنامه خودم به‌عنوان تهیه‌کننده ثبت کردم. من با فیلمسازان جوان کار می‌کنم.

وی تأکید کرد: فجر سقف آرزوهای من نیست، کارهایی که در آن ور انجام می‌دهم خدمتی به فرهنگ کشورمان است. اگر با دنیرو حرف می‌زنم فقط به خاطر فرهنگ ایران است. کارم همین است.

حسینی ادامه داد: در مصاحبه‌ای گفتم مردم اگر صدای رسایی داشته باشند و از تریبون برخوردار باشند. نیازی نیست به خیابان بروند و با هزینه‌های سنگین فریاد بزنند. صدایی که شنیده نشود بلندتر می‌شود، اگر هنرمندیم و ادعا داریم صدای مردم باشیم و هزینه‌ها را کم کنیم. قهر کردن راه چاره نیست. نمی‌خواهید بیایید، نیایید. با نیامدن شما چه می‌شود، من نوعی بمیرم دنیا آخ نمی‌گوید.

این بازیگر در ادامه افزود: مشکلات ما با هیچ دستی از خارج از کشور حل نمی‌شود، مشکل را در درون خودمان باید حل کنیم. هیچ‌کس خارج از کشور نمی‌آید مشکلات ما را حل کند.

نشست خبری «من می‌ترسم»| بهزادی: برخی از بازیگران حرفه‌ای پرتوقعندنشست خبری فیلم «پدران» برگزار شد | صلواتی: فیلم شریف ساختیم

انتهای پیام/

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.