اقتصادی

شرکت آمریکایی جنرال الکتریک مجوز همکاری در تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی را گرفت

شرکت آمریکایی جنرال الکتریک مجوز همکاری در تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی را گرفت

سخنگوی شرکت جنرال الکتریک آمریکا اعلام کرد که این شرکت از وزارت خزانه‌داری آمریکا برای همکاری در تحقیقات مربوط به سقوط هواپیمای اوکراینی مجوز گرفته است.

شرکت آمریکایی جنرال الکتریک مجوز همکاری در تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی را گرفت

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، سخنگوی شرکت جنرال الکتریک آمریکا ساعاتی پیش اعلام کرد که وزارت خزانه‌داری آمریکا به این شرکت مجوز داده است تا در تحقیقات مربوط به سقوط هواپیمای اوکراینی که به اشتباه توسط پدافند هوایی ایران مورد هدف قرار گرفت مشارکت کند.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، اوایل ماه جاری گفته بود که کاخ سفید برای حضور شرکت‌های آمریکایی و یا هر کسی دیگر در تحقیقات مربوط به سقوط هواپیمای اوکراینی معافیت تحریمی صادر می‌کند.

دلیل حضور شرکت جنرال الکتریک آمریکا در این تحقیقات این است که این شرکت آمریکایی به همراه شرکت سفران فرانسه مالک شرکت CFM ،‌سازنده موتورهای هواپیماهای ۷۳۷ است.

بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین در روز ۸ ژانویه و در بحبوحه تشدید تنش بین ایران و آمریکا به دلیل ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی توسط ارتش تروریستی آمریکا، به اشتباه از سوی یکی از سامانه‌های پدافند هوایی ایران مورد هدف قرار گرفت و سقوط کرد.

بر اساس قانون تحریم آمریکا دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری این کشور باید برای سفر کارشناسان وحضور شرکت‌ها در تحقیقات مربوط به این سانحه مجوز صادر کند.

ایران خواستار تجهیزاتی از فرانسه و آمریکا است تا بتواند اطلاعات مربوط به جعبه سیاه هواپیما را بازیابی کند. اما بنا به اعلام گفته سازمان هواپیمایی کشوری تاکنون پاسخ مثبتی به درخواست ایران داده نشده است.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن