اقتصادی

شرایط بازار مسکن برای ورود سفته بازان فراهم نیست

شرایط بازار مسکن برای ورود سفته بازان فراهم نیست

یک کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر اینکه شرایط بازار مسکن به گونه ای است که به نفع سفته بازان نیست، گفت: نبود تورم انتظاری باعث شده تا سفته بازان از ورود به بازار مسکن جلوگیری کنند.

شرایط بازار مسکن برای ورود سفته بازان فراهم نیست

مهدی غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سئوال که با مساعد شدن شرایط، آیا احتمال ورود سفته‌بازان به بازار مسکن وجود دارد، گفت:به هر حال وقتی مسکن در کشور یک کالای سرمایه‌ای محسوب می‌شود، قیمت آن هر لحظه می‌تواند افزایش یابد و وقتی رفتارهای سوداگرانه و سفته بازی در کنار آن قرار می‌گیرد، این افزایش قیمت به شکل جهشی خود را نشان می‌دهد.

*سفته بازان و سوداگران نمی‌توانند وارد بازار مسکن شوند

وی ادامه داد: الان وضعیت بازار مسکن به گونه‌ای است که سفته بازان و سوداگران نمی‌توانند وارد بازار مسکن شوند، پس حضور آنها در بازار مسکن نمی‌تواند در این روزها جدی باشد.

این کارشناس اقتصاد مسکن تاکید کرد: سفته بازان زمانی وارد بازار مسکن می‌شوند که قیمت مسکن بخواهد افزایش یابد، اما وضعیت بازار مسکن به گونه‌ای است که این شرایط فعلا برای ورود سفته بازان فراهم نیست.

غلامی با تاکید بر اینکه مسکن از زمان‌های قدیم برای مردم ایران یک کالای سرمایه‌ای محسوب می‌شده است، گفت: در حال حاضر در بازار مسکن شرایط تورم انتظاری وجود ندارد.

این کارشناس اقتصاد مسکن در پاسخ به این سئوال که آیا افزایش قیمت مصالح ساختمانی در این روزها اثری بر قیمت تمام شده مسکن دارد، گفت: به هر حال اگر قیمت تمام شده مسکن افزایش یابد، قیمت مسکن نیز به تبع آن بالا خواهد رفت.

انتهای پیام/ب

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن