فرهنگی

شایعه‌ای درباره دیدار رئیس جمهور چین با مسلمانان چینی

شایعه‌ای درباره دیدار رئیس جمهور چین با مسلمانان چینی

کلیپی از دیدار رئیس جمهور چین با مسلمانان چینی منتشر شده است که گفته می‌شود طی آن، رئیس جمهور چین از مسلمانان بابت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا طلب دعا می‌کند!

شایعه‌ای درباره دیدار رئیس جمهور چین با مسلمانان چینی – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، به فراخور هر رویداد تلخ و شیرینی که در این جهان پر هیاهو رخ می‌دهد، بازار شایعات داغ می‌شود؛ به ویژه آنکه امروزه شبکه‌های مجازی بستر بسیار مناسبی را برای شایعه‌پراکنان فراهم آورده است.

همان طور که می‌دانیم طی چند هفته اخیر مسئله شیوع ویروس کرونا در کشور چین که عده‌ای از مردم این سرزمین را به کام مرگ کشاند، تبدیل به سرخط خبرهای مهم دنیا شده است. در این بین مشاهده می‌کنیم گاه و بی‌گاه اخبارهای ضد و نقیضی از این سرزمین در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود که چیزی جز نام شایعه را نمی‌توان بر آن گذاشت.

مانع تراشی آمریکا در همکاری بین‌المللی برای مقابله با ویروس کرونامیزان کشندگی "ویروس کرونا" کم است

در تازه‌ترین مورد، کلیپی از دیدار رئیس جمهور چین با مسلمانان چینی منتشر شده است که گفته می‌شود طی آن، رئیس جمهور چین از مسلمانان بابت ظلمی که دولت به آنها کرده و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا طلب دعا می‌کند.

ویروس کرونا , کشور چین ,

سارا الماسیه، مترجم زبان چینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با رد شایعات اخیر در فضای مجازی گفت که این دیدار مربوط به سال ۲۰۱۶ میلادی است. در این فیلم، فرد مسلمان خطاب به رئیس جمهور می‌گوید: ما عمیقاً احساس می‌کنیم که مسلمانان چین خوشبخت‌ترین در جهان هستند. ما از ته دل از حزب و دولت تشکر و از رهبر حزب کمونیست چین حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.
رئیس جمهور خطاب به آنها می‌گوید: عشق به میهن و عشق به تعلیم و تربیت، رعایت قانون و نظم و انضباط با جامعه دینی و سوسیالیستی ما متناسب است.

ویروس کرونا , کشور چین ,

انتهای‌پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن