اقتصادی

سیل‌‌زدگان فروردین ۹۸ چقدر وام قرض‌الحسنه گرفتند

سیل‌‌زدگان فروردین ۹۸ چقدر وام قرض‌الحسنه گرفتند

مدیر امور اعتباری بانک‌مسکن آخرین روند پرداخت تسهیلات به سیل‌زدگان فروردین ۹۸ را اعلام کرد و گفت: تاکنون ۹۵۰۰ میلیاردتومان تسهیلات با سود ۴ درصد و قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان سراسر کشور که معادل ۷۱ درصد تسهیلات است پرداخت شد.

سیل‌‌زدگان فروردین 98 چقدر وام قرض‌الحسنه گرفتند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن علمداری در خصوص ارایه تسهیلات به سیل‌زدگان از ابتدای تخصیص تسهیلات تاکنون، اعلام کرد: در مجموع ۹۵۰۰ میلیاردتومان تسهیلات با سود ۴ درصد و قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان سراسر کشور پرداخت شد.

مدیر امور اعتباری بانک‌مسکن با اعلام این مطلب که تاکنون ۷۱ درصد تسهیلات و قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان پرداخت شده است، افزود: از رقم کل پرداختی‌ها ۴۵۰۰میلیاردتومان قرض‌الحسنه و ۵۰۰۰ میلیاردتومان تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد است که از این میزان تاکنون ۶۷۰ هزار میلیاردتومان پرداخت و ۲۸۰ هزار میلیاردتومان باقیمانده است.

به گفته علمداری، استان‌های لرستان و گلستان استان‌هایی هستند که بیشترین میزان پرداخت تسهیلات را به خود اختصاص دادند.

بنا بر این گزارش در دو روز پایانی سال ۹۷ و فروردین ۹۸ سیل بسیاری از استان‌های کشور را تحت‌تاثیر خود قرار داد و به بسیاری از واحدهای مسکونی آسیب وارد کرد که بر اساس آن با تکلیف دولت، بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات به سیل‌زدگان از محل اعتبارات تخصیص یافته شدند.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن