حوادث

سیستان‌وبلوچستان| کشف ۱.۵ تن تریاک جاسازی شده در شیارهای کوه

سیستان‌وبلوچستان| کشف ۱.۵ تن تریاک جاسازی شده در شیارهای کوه

مأموران پلیس سیستان‌وبلوچستان موفق به کشف حدود ۱.۵ تن موادمخدر از سوداگران مرگ شدند.

سیستان‌وبلوچستان| کشف 1.5 تن تریاک جاسازی شده در شیارهای کوه – اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مأموران پلیس در دو عملیات جداگانه موفق به کشف حدود دو تن موادمخدر در استان سیستان و بلوچستان شدند.

سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، درباره جزئیات یکی از این عملیاتها اظهار کرد: تیمهای عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر استان با همکاری تیمهایی از ماموران انتظامی شهرستان "سراوان" و "سیب و سوران" با پایش دقیق منطقه، محل تردد قاچاقچیان را در یکی از ارتفاعات مرزی شناسایی کرده و به محاصره خود درآوردند.

وی تصریح کرد: سوداگران مرگ که عرصه را بر خود تنگ دیدند با مخفی کردن محموله موادمخدر در شیارهای کوه به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام انتظامی افزود: در این عملیات جان برکفان پلیس مبارزه با موادمخدر در پاکسازی منطقه یک تن و ۴۸۳ کیلوگرم و ۲۰۰ گرم تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای دپو شده بود، کشف کردند.

سردار محمد ملاشاهی؛ فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان نیز درباره جزئیات عملیات دیگر مأموران انتظامی این استان گفت: مرزبانان هنگ مرزی "جکیگور"، از قصد قاچاقچیان برای انتقال محموله موادمخدر به وسیله خودرو به مرزهای کشور مطلع شدند و بلافاصله موضوع را به صورت ویژه در دستور کار عملیاتی خود قرار دادند.

وی افزود: با برآوردها و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان، محورهای احتمالی تردد قاچاقچیان مشخص و چند تیم پوششی و عملیاتی به منطقه مورد نظر برای اجرای کمین هدفمند و گشت‌‌زنی اعزام شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: مرزبانان پس از مستقر شدن در منطقه، دو دستگاه خودروی قاچاقچیان را مشاهده و بلافاصله فرمان ایست صادر کردند که قاچاقچیان با بی‌توجهی به اخطارهای مأموران، قصد متواری شدن از محل را داشتند.

به گفته ملاهاشی، مرزبانان با رعایت قانون بکارگیری سلاح به سمت قاچاقچیان تیراندازی کردند و قاچاقچیان که تاب مقاومت و مقابله با مأموران را نداشتند با رها کردن خودروها در تاریکی شب و منطقه کوهستانی از محل متواری شدند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان گفت: مرزبانان هنگ مرزی جکیگور در این عملیات، موفق شدند ضمن توقیف دو دستگاه خودرو، ۵۲۱ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای داخل خودرو جاسازی شده بود، کشف کنند.

اشتری: ظرفیت نگهداری باشد، تمام معتادان متجاهر را ۴۸ ساعته جمع می‌کنیماشتری: هزینه ارتکاب جرم باید بالا باشد / درخواست از دستگاه قضائی برای حمایت از مأموران

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن