تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
کد خبر : 16415

سیدضیاء هاشمی: با امضاکنندگان نامه به قوه قضاییه برخورد شود/ وزارت ارشاد در زمینه پول‌های آلوده خیلی کم کار است

سیدضیاء هاشمی: با امضاکنندگان نامه به قوه قضاییه برخورد شود/ وزارت ارشاد در زمینه پول‌های آلوده خیلی کم کار است

سیدضیاء هاشمی: با امضاکنندگان نامه به قوه قضاییه برخورد شود/ وزارت ارشاد در زمینه پول‌های آلوده خیلی کم کار است تهیه‌کننده با سابقه سینما در برنامه “سینما معیار” رادیو گفت‌وگو، تأکید کرد: وزارت ارشاد درمورد ورود پول‌های آلوده به سینما کم کاری کرده و باید با کسانی که نامه آزادی محمد امامی را امضا کردند برخورد شود. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سیدضیاء هاشمی تهیه‌کننده با سابقه سینما در خصوص شفافیت مالی سینما و نامه امضا شده در جهت آزادی محمد امامی در رادیو گفت‌وگو و «سینما معیار» گفت: چون وزارت ارشاد جایگاه قانونی دارد اظهار نظر کردنش از نظر حقوقی درباره فردی که به عنوان متهم محسوب می‌شود و هنوز حکمی برای او صادر نشده شاید امکان‌پذیر نباشد ولی اهالی خانه سینما چرا سکوت کردند.
وی افزود: اما وزارت ارشاد در زمینه ورود پول‌های آلوده خیلی کم کاری کرده است. ناگهان افرادی وارد سینما می‌شوند و می‌بینیم که وزارت ارشاد می‌گوید درباره پول‌ها نمی‌توانیم قضاوت کنیم. اگر از روز اول نسبت به افرادی که معادلات سینمای کشور را به هم زدند حساسیت به خرج می‌دادند، امروز شاهد این فس..

سیدضیاء هاشمی: با امضاکنندگان نامه به قوه قضاییه برخورد شود/ وزارت ارشاد در زمینه پول‌های آلوده خیلی کم کار است

تهیه‌کننده با سابقه سینما در برنامه "سینما معیار" رادیو گفت‌وگو، تأکید کرد: وزارت ارشاد درمورد ورود پول‌های آلوده به سینما کم کاری کرده و باید با کسانی که نامه آزادی محمد امامی را امضا کردند برخورد شود.

سیدضیاء هاشمی: با امضاکنندگان نامه به قوه قضاییه برخورد شود/ وزارت ارشاد در زمینه پول‌های آلوده خیلی کم کار است – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سیدضیاء هاشمی تهیه‌کننده با سابقه سینما در خصوص شفافیت مالی سینما و نامه امضا شده در جهت آزادی محمد امامی در رادیو گفت‌وگو و «سینما معیار» گفت: چون وزارت ارشاد جایگاه قانونی دارد اظهار نظر کردنش از نظر حقوقی درباره فردی که به عنوان متهم محسوب می‌شود و هنوز حکمی برای او صادر نشده شاید امکان‌پذیر نباشد ولی اهالی خانه سینما چرا سکوت کردند.

وی افزود: اما وزارت ارشاد در زمینه ورود پول‌های آلوده خیلی کم کاری کرده است. ناگهان افرادی وارد سینما می‌شوند و می‌بینیم که وزارت ارشاد می‌گوید درباره پول‌ها نمی‌توانیم قضاوت کنیم. اگر از روز اول نسبت به افرادی که معادلات سینمای کشور را به هم زدند حساسیت به خرج می‌دادند، امروز شاهد این فساد گسترده در سینما نبودیم.

این تهیه‌کننده بیان کرد: بنابراین اصل قضیه به مدیران ارشاد بر می‌گردد که متاسفانه در این زمینه و در چند سال گذشته هیچ قدمی برنداشتند. ما سال‌هاست که داریم در این زمینه صحبت می‌کنیم و افرادی را نام می‌بریم که معادلات سینما را به هم زدند و می‌گوییم حداقل به آنها پروانه ندهند. امروز هم می‌خواهیم که وزارت ارشاد با امضا کنندگان نامه آزادی محمد امامی برخورد کند. قرار نیست هر کس هر جایی توانست از یک مفسد اقتصادی دفاع کند و جزو مفاخر ما هم حساب شود.

هاشمی ضمن بیان اینکه رسانه‌ها در این زمینه چشم و چراغ و چشم الکترونیک جامعه به ویژه هنرند، اظهار داشت: باید با کسانی که به بهانه کرونا از محمد امامی دفاع کردند و در نامه مدال‌های افتخار برای او آوردند و او را بزرگ جلوه دادند برخورد شود. تعجب بیشتر از خانه سینما و مسئولان خانه سینماست. آنها که برای هر موضوعی سریع ورود پیدا می‌کنند چرا درباره این قضیه سکوت کردند. این موضوع جدی است.

تهیه‌کننده فیلم "شوکران" در رادیو گفت‌وگو افزود: گاهی می‌گویند که خانه سینما نباید به این نوع از موضوعات ورود پیدا کند، پس به چه موضوعاتی باید وارد شود.

پشت پرده نامه برای آزادی محمد امامی چه کسانی هستند؟/ رابط‌‌ها از داخل زندان تا خارج مشغولند

هاشمی همچنین تصریح کرد: اکنون در موقعیتی که همه گرفتار و بیکارند تنها هنری که از وزارت ارشاد و خانه سینما برآمده این است که دارند کمک می‌کنند تا بتوانند سه ماه، بیمه اهالی را به عنوان هزینه بیمه و نه بیمه بیکاری پرداخت کنند. از آن زمانی که خیانت شد و سینما را به عنوان یک هنر وارد وزارت کار کردند طبیعی بود که چنین مشکلی پیش بیاید.

تهیه‌کننده فیلم "روز فرشته" تأکید کرد: امامی‌ها زیادند و خطراتشان هم زیاد است، بعدا هم به وجود خواهند آمد؛ لذا ما به وزارت ارشاد می‌گوییم که چشم و گوشش را باز کند یا کندوکاو کند و این افراد را به راحتی به هنر راه ندهد. این افراد مسائل پیچیده‌ای دارند. صرف اینکه پول‌های عجیب و غریبی بیاورند و فلان بازیگر و کارگردان از آن بهره‌هایی ببرند به این معنا نیست که همه باید همکاری کنند. بزرگترین مشکلات‌مان در ابتدا از سوی این شخصیتی که اکنون در زندان است به وجود آمد.

انتهای پیام/

لینک منبع تسنیم نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.