علم و دانش

سیتروئن C3 XR ، خودرو مشترک ایران خودرو و سایپا با 165 اسب بخار قدرت و شتاب 8 ثانیه‌ + مشخصات فنی

سیتروئن C3 XR ، خودرو مشترک ایران خودرو و سایپا با 165 اسب بخار قدرت و شتاب 8 ثانیه‌ + مشخصات فنی

کارشناس مهندسی گروه سایپا سیتروئن از تولید سیتروئن C3 XR به عنوان محصول مشترک ایران خودرو و سایپا خبر داد. در ادامه با مشخصات فنی سیتروئن M44 آشنا خواهیم شد.

محمد موسوی، کارشناس مهندسی گروه سایپا سیتروئن گفت خودرو سیتروئن C3 XR یا سیتروئن M44 به عنوان محصول مشترک ایران خودرو و سایپا در راه است. این خودرو به پیشرانه‌ای مجهز شده که می‌تواند قدرتی برابر با 165 اسب بخار را به تولید برساند و ظرف مدت 8 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر برساعت دست پیدا کند.

مشخصات فنی سیتروئن C3 XR

کارشناس مهندسی گروه سیاپا سیتروئن در ادامه گفته‌های خود بیان کرد خودرو M44 از یک پیشرانه 1.6 لیتری توربو 4 سیلندر 16 سوپاپ بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با 165 اسب بخار و گشتاور 245 نیوتن‌متر را تولید کند. همچنین این خودرو به یک موتور دوقلو توربو شارژ مجهز شده و می‌تواند ظرف مدت 8 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر برساعت دست پیدا کند.

سیتروئن C3 XR

موسوی در ادامه بیان کرد خودرو M44 در قالب یک خودرو قدرتمند برای خانواده‌ها برای رانندگی در شهر و خارج از شهر گزینه مناسبی خواهد بود. همچنین اگر تا 70 درصد پیشرانه آن را داخلی‌سازی کنیم، قیمت آن نیز برای مشتریان مناسب خواهد بود. وی افزود حدود 67 درصد قطعات خودرو M44 با محصولات ایران خودرو مشترک بوده و کلیه خطوط بدنه، رنگ و مونتاژ آن در شرکت سایپا سیتروئن برای تولید آماده هستند.

سیتروئن C3 XR

از امکانات سیتروئن C3 XR می‌توان به تزئینات داخلی چرم و پارچه‌ای، ترمزهای دیسکی به همراه ABS EBD و BA، دی‌لایت، سیستم ورود و استارت بدون کلید، فرمان برقی و سیستم کنترل پایداری اشاره کرد. گفتنی است در حال حاضر زمان تولید انبوه، عرضه و قیمت آن جزئیاتی منتشر نشده است.

مقاله اصلی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا