فرهنگی

سکوت این دختر از هر فریادی بلندتر است

سکوت این دختر از هر فریادی بلندتر است

اسکات کاتسولیس در کتابش داستان دختری را روایت می‌کند که از ۱۵ سالگی مجبور است برای هر کلمه‌ای که ادا می‌کند، مبلغی پول بپردازد.

سکوت این دختر از هر فریادی بلندتر است – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «تمامی حقوق محفوظ است»، یکی از تازه‌ترین آثار نشر پیدایش است که برای گروه سنی نوجوان و جوان منتشر شده است. کتاب نوشته گرگوری اسکات کاتسولیس، نویسنده و معلم است که با ترجمه میلاد بابانژاد و الهه مرادی روانه کتابفروشی‌ها شده است.

کتاب اسکات با یک جمله کلیدی آغاز می‌شود: «سکوت این دختر از هر فریادی بلندتر است». او در این اثر داستان دختری به نام «اپس جیم» را روایت می‌کند که از ۱۵ سالگی مجبور است برای هر کلمه‌ای که ادا می‌کند، مبلغی پول بپردازد؛ در غیر این صورت او بدهکار خواهد شد.

نویسنده در گفت‌وگویی پیش‌تر اعلام کرده است که ایده نگارش این داستان را از اتفاقات جامعه به ذهنش رسیده است. به گفته او؛ بسیاری از مردم در کشورهایی مانند آمریکا به دلیل نداشتن تمکن مالی مناسب، نمی‌توانند از مشاوره حقوقی خوب بهره برند؛ به همین دلیل گاه استفاده از برخی از کلمات یا نمادها ممکن است برای آنها دردسرساز شود.

در بخش‌هایی از این داستان می‌خوانیم: زمانی عاشق صحبت کردن بودم، اما با آن همه کلمه چه گفته بودم؟ حالا به نظرم می‌رسید که هیچ نگفته‌ام. واقعاً چیز زیادی یادم نمی‌آمد؛ همه می‌دانستند چه اتفاقی قرار است بیفتد. من هم می‌شدم یکی از آن بچه‌های بیچاره‌ای که هرچند وقت یک‌بار در اخبار می‌دیدیم که با چند کلمه اعتراض‌آمیز از صفحه روزگار محو می‌شدند.

کتاب و ادبیات ,

این کار نابودم می‌کرد. خانواده‌ام را نابود می‌کرد، آن وقت برای چه؟ هرچیزی هم که می‌گفتم هیچ چیز را تغییر نمی‌داد. بعد ناگهان راه دیگری به ذهنم رسید و از آن استفاده کردم، چون این هم یک حق انتخابی بود که داشتم، حق انتخاب من و انتخابی که تا به حال ندیده بودم کسی آن را پیشنهاد دهد یا اصلاً انجامش دهد. انگشت شست و اشاره لرزانم را به هم فشردم و گوشه لبم بردم و خطی روی لبم کشیدم. زیپ دهانم را کشیدم و در دلم قسم خوردم که دیگر هرگز صحبت نخواهم کرد.

«جنگ در خانه درختی»؛ داستانی خلاقانه از جهان آشفته کودکان طلاق

نشر پیدایش کتاب «تمامی حقوق محفوظ است» را در هزار نسخه و به قیمت ۷۲ هزار تومان منتشر کرده است.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن