علم و دانش

سناتورهای آمریکا خواستار بایکوت ارز دیجیتالی چین توسط ورزشکاران آمریکایی شدند

سناتورهای آمریکا خواستار بایکوت ارز دیجیتالی چین توسط ورزشکاران آمریکایی شدند

سه سناتور آمریکایی از تیم‌های ملی کشورشان خواسته‌اند تا در بازهای المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن از ارز دیجیتالی چین استفاده نکنند.

مارشا بلک‌برن (Marsha Blackburn)، سینسیا لومیز (Cynthia Lummis) و راجر ویکر (Roger Wicker) از سناتورهای کنگره آمریکا، روز گذشته در نامه‌ای به رئیس کمیته المپیک آمریکا گفته‌اند که ورزشکاران آمریکایی باید از استفاده یا دریافت یوان دیجیتالی چین در طول بازی‌های المپیک پکن به‌خاطر مسایل امنیتی آن خودداری کنند.

مطالب مرتبط:

  • افرادی که خود را جای ایلان ماسک جا زده بودند، حدود ۲ میلیون دلار رمزارز را به سرقت بردند

  • افت ۳۶۵ میلیارد دلاری رمزارزها بعد از لغو امکان خرید خودروی تسلا با بیت کوین

سناتور لومیز به وب‌سایت CoinDesk گفته است: «ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که ورزشکاران آمریکایی به‌عنوان ابزاری برای افزایش توانایی‌های حزب کمونیست چین برای جاسوسی از ایالات متحده آمریکا استفاده شوند.»

درخواست بایکوت کردن ارز دیجیتالی چین از طرف سناتورهای آمریکایی در حالی صورت می‌گیرد که این‌روزها رقابت شدیدی بین ارزهای دیجیتال دنیا وجود دارد و از طرفی هم ما در حال نزدیک شدن به بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو هستیم که اواخر این هفته شروع خواهد شد.

چین که در ماه فوریه سال ۲۰۲۲ میزبان رقابت‌های المپیک زمستانی خواهد بود، به‌تازگی ارز دیجیتالی خود به نام e-CNY را به راه انداخته که پیشرفته‌ترین ارز دیجیتالی بانک مرکزی یک کشور در دنیا محسوب می‌شود. هفته گذشته، بانک خلق چین (PBC) تائید کرد افرادی که به این کشور سفر می‌کنند، مجاز به استفاده از کیف پول‌های دیجیتالی چین در حین بازدید از این کشور خواهند بود.

همین موضوع، باعث نگرانی سناتورهای آمریکایی شده تا مبادا چین از ارز دیجیتالی خود به‌عنوان ابزاری برای جاسوسی از سایر کشورها استفاده کند. آن‌ها در نامه خود به سوزان لیونز (Suzanne Lyons) رئیس کمیته المپیک آمریکا نوشته‌اند: وزشکاران المپیک باید متوجه باشند که یوان دیجیتالی ممکن است به‌عنوان ابزاری برای جاسوسی از شهروندان چینی و کسانی که از این کشور بازدید می‌کنند استفاده شود، به این امید که این افراد کیف پول‌های یوان دیجیتالی را روی گوشی‌های خود نگه دارند و همچنان به استفاده از آن ادامه دهند.»

کمیته المپیک آمریکا هنوز در این‌باره اظهارنظری نکرده است.

منبع: Coin Desk

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن