تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
کد خبر : 10933

سرلشکر باقری از تولید مستند تلویزیونی ویژه در حوزه دفاع مقدس خبر داد

سرلشکر باقری از تولید مستند تلویزیونی ویژه در حوزه دفاع مقدس خبر داد

سرلشکر باقری از تولید مستند تلویزیونی ویژه در حوزه دفاع مقدس خبر داد در آینده یک اثر مستند ماندگار توسط صدا و سیما و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بر اساس ۵۶ پروژه پژوهشی که طی ۱۳ سال در مراکز نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های مختلف جمع‌آوری شده بود، تولید خواهد شد. – اخبار فرهنگی – به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، هشتمین جلسه هیئت امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صبح امروز (یکشنبه) با حضور جمعی از مقامات عالی‌رتبه لشکری و کشوری در سالن قصر شیرین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
در این برنامه، حجت‌الاسلام «علی سعیدی» رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، سردار «علی شادمانی» معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص)، سردار «تقی‌زاده» جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، سردار «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی، سردار سرتیپ بسیجی «محمدرضا نقدی» معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کار..

سرلشکر باقری از تولید مستند تلویزیونی ویژه در حوزه دفاع مقدس خبر داد

در آینده یک اثر مستند ماندگار توسط صدا و سیما و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بر اساس ۵۶ پروژه پژوهشی که طی ۱۳ سال در مراکز نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های مختلف جمع‌آوری شده بود، تولید خواهد شد.

سرلشکر باقری از تولید مستند تلویزیونی ویژه در حوزه دفاع مقدس خبر داد – اخبار فرهنگی –

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، هشتمین جلسه هیئت امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صبح امروز (یکشنبه) با حضور جمعی از مقامات عالی‌رتبه لشکری و کشوری در سالن قصر شیرین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در این برنامه، حجت‌الاسلام «علی سعیدی» رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، سردار «علی شادمانی» معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص)، سردار «تقی‌زاده» جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، سردار «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی، سردار سرتیپ بسیجی «محمدرضا نقدی» معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سردار «آخوندی» جانشین معاونت آموزش و پژوهش ستاد کل نیرو‌های مسلح، «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان، «تقی رستم‌وندی» قائم‌مقام وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی، «محمدمهدی طهرانچی» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، «علی‌عسگری» رئیس سازمان صدا و سیما، حجت‌الاسلام «سید سعیدرضا عاملی رنانی» دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و حجت‌الاسلام «محمد قمی» رئیس سازمان تبلیغات اسلامی حضور یافتند.

سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در ابتدای این نشست گفت: در جلسه امروز بحث و تصمیم‌گیری اساسی درباره چگونگی بزرگداشت دفاع مقدس در سال ۱۳۹۹ و توسعه آثار فرهنگی، هنری و مکتوب دفاع مقدس گرفته شد. همچنین درباره برنامه‌ها و بودجه سال آینده بحث و تبادل نظر شد و در آینده اثر مستند ماندگاری توسط صدا و سیما و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بر اساس ۵۶ پروژه پژوهشی که طی ۱۳ سال در مراکز نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های مختلف جمع‌آوری شده بود، تولید خواهد شد که نشان‌دهنده تصویری روشن از همه صنوف و اقشار در این دفاع همه‌جانبه خواهد بود.

تصاویری از حضور شهید قاجاریان در جبهه‌های مقاومت و دوران دفاع مقدسشهیدی که شغل خود را برای زندگی امام‌زمانی(عج) رها کردپدر شهیدزمانی‌نیا: پسرم فقط ۲ ماه با همسرش زندگی کرد/ از خبر پرواز حاج قاسم فهمیدم که وحید هم شهید شده است + فیلم

سرلشکر باقری به فعالیت مجموعه مراکز فرهنگی و موزه‌های دفاع مقدس سراسر کشور اشاره و عنوان کرد: تاکنون ۱۰ مرکز در استان‌ها در حال فعالیتند و بیش از ۱۰ موزه دیگر هم در سال آینده افتتاح خواهد شد که در جلسه امروز درباره چگونگی فعالیت و محتوا‌های آنها صحبت شد. مدت ۱۲ سال است که ۵۶ پروژه دفاع مقدس زیر نظر ستاد کل نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های دولتی اجرا می‌شود؛ پروژه‌هایی که تعدادی از آنها خاتمه یافته و تعداد دیگری نیز تا یکی دو ماه آینده به اتمام می‌رسند.

سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس نیز در این جلسه با بیان اینکه ۲۰ درصد از موزه‌های دفاع مقدس در کشور مربوط به حوادث انقلاب و ۵ الی ۱۰ درصد نیز مربوط به جبهه مقاومت است، عنوان کرد: برای سال آینده که مصادف با چهلمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی است، برنامه‌های متعددی پیش‌بینی شده که از جمله می‌توان به آماده بودن تعداد ۱۰ موزه برای افتتاح اشاره کرد که البته پنج موزه دیگر هم تا پایان سال برای افتتاح آماده خواهد شد.

وی همچنین در خصوص تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس هم افزود: امسال از ۲۰۰ هزار پیشکسوت دفاع مقدس در استان‌های کشور تجلیل به عمل آمد، اما سال آینده در نظر داریم از یک میلیون نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس در اقشار مختلف تجلیل کنیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: در موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی بخشی را برای فعالیت‌های محور مقاومت پیش‌بینی کرده‌ایم که به زودی افتتاح خواهد شد؛ این نمایشگاه قرار بود هفته گذشته افتتاح شود، اما چون با مراسم چهلمین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی مصادف شد، مراسم افتتاحیه به تعویق افتاد.

وی تأکید کرد: هر کجا مسئله دفاع مقدس بوده است، تمام مسئولان دستگاه‌های مختلف از ما جلوتر در صحنه حضور داشته‌اند و باید گفت که در این حوزه مشکلی نداریم.

حجت‌الاسلام علی سعیدی مسئول دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا هم در این جلسه عنوان کرد: امروز‌ که سال‌ها از اتمام جنگ تحمیلی می‌گذرد هنوز شبهاتی درباره این دوران مطرح می‌شود، به همین خاطر باید چهارچوبی تدوین شود تا فرماندهان و تحلیلگران آن را بپذیرند و خارج از آن مطلبی عنوان نکنند.

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی نیز در جلسه مورد اشاره اظهار داشت: در بخش امنیت پشت جبهه‌ها باید نقش کمیته‌های انقلاب اسلامی، شهربانی و ژاندارمری مد نظر قرار گیرد؛ به ویژه اقداماتی که در دهه ۱۳۶۰ در مقابله با گروه‌های ضد انقلاب و ترور‌هایی که صورت می‌گرفت، معرفی شود.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در این جلسه عنوان کرد: در عرصه دفاع مقدس مسائل بسیار مهم و بزرگی وجود دارد که هنوز مغفول مانده است به عنوان مثال مسائل اجتماعی از جمله موضوعاتی است که هنوز به آن صورت که باید در جامعه مطرح نشده‌اند، بر این اساس به شدت به پرداختن به موضوعات اجتماعی که در دوران دفاع مقدس در پشت جبهه‌ها حادث شده‌اند نیازمندیم.

وی افزود: یکی‌ از اقداماتی که در دوران دفاع مقدس صورت گرفت برپایی بیمارستان‌های صحرایی در نزدیکی خط مقدم جبهه‌ها بود؛ فقط در یک مورد یکی از پزشکان حاضر در این بیمارستان‌ها تعداد ۲ هزار و ۱۰۰ عمل جراحی آئورت کرده است.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنانش گفت: تشییع حاج قاسم سلیمانی نشان داد مردم مخاطبان دفاع مقدسند، اما در این رابطه آنچه کم داریم محصول است که برای تهیه محصول باید از سوژه‌های مختلف استفاده کنیم.

علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما هم در این جلسه عنوان کرد: در صنعت دفاعی کار‌های بسیار بزرگی شده است، اما همچنان پیشکسوتان این حوزه ناشناخته مانده‌اند، در صورتی که اگر امروز در این حوزه خودکفایی داریم نتیجه تلاش‌هایی است که از زمان دفاع مقدس آغاز شده است.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.