علم و دانش

سامسونگ داروی بیماری کرونا را با قراردادی ۳۶۰ میلیون دلاری تولید می‌کند

سامسونگ داروی بیماری کرونا را با قراردادی ۳۶۰ میلیون دلاری تولید می‌کند

یکی از شاخه‌های کمپانی سامسونگ (Samsung Biologics) برای ساخت داروی بیماری کرونا یا کووید ۱۹، با شرکتی آمریکایی همکاری می‌کند.

اخیرا شرکت Vir Biotechnology در حال کار روی روش‌های پیشگیری و درمان بیماری کووید ۱۹ بوده است. البته این کمپانی داروسازی مستقر در سان‌فرانسیسکو، هنوز درگیر مراحل تست واکسن و داروی ‌کرونا است که می‌تواند بین ۳ تا ۵ ماه به طول بینجامد. اما برای تولید انبوه دارو، سامسونگ بایولوجیکس برنده‌ی یک قرارداد بزرگ به ارزش ۳۶۰ میلیون دلار شد؛ توافقی که باید تا ماه آینده میلادی، نهایی شود.

امکان عرضه داروی بیماری کرونا توسط سامسونگ در سال ۲۰۲۱

این داروی بیماری کرونا مبتنی بر آنتی‌بادی‌های مونوکلونال (mAb) است و آنتی بادی مونوکلونال SARS-CoV-2 نام دارد. انتظار می‌رود روند تولید از ماه اکتبر امسال به جریان بیفتد؛ ولی محصول تجاری احتمالا از اوایل سال ۲۰۲۱ در یکی از کارخانه‌های سامسونگ واقع در سانگدو (۳۰ کیلومتری جنوب سئول)، ساخته خواهد شد.

همچنین بخوانید:

ویروس کرونا در تابستان و فصل گرما هم شیوع پیدا می‌کند؟

به گفته‌ی مقامات رسمی و متخصصان، می‌توان از داروهای آنتی‌بادی در وهله نخست برای کمک به افرادی استفاده کرد که در خط مقدم مقابله با کرونا حضور دارند؛ مانند آن دسته از کارکنان مراکز درمانی که هنگام رسیدگی به بیماران، خود مبتلا به COVID-19 می‌شوند.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا