علم و دانش

سامسونگ به پشتیبانی از گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج خاتمه داد

سامسونگ به پشتیبانی از گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج خاتمه داد

پس از ۴ سال، سامسونگ سرانجام به پشتیبانی از گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج (Samsung Galaxy S7 & S7 Edge) خاتمه داد. این پایان عمر گوشی‌های پرچمدار سال ۲۰۱۶ سامسونگ است.

چهار سال پس از عرضه، سامسونگ سرانجام به پشتیبانی از گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج پایان داد. هر دو گوشی در چرخه‌ی دریافت به‌روزرسانی امنیتی قرار داشتند و حتی ماه گذشته پچ امنیتی ماه مارس سال ۲۰۲۰ را نیز دریافت کردند، اما اکنون دیگر نام آن‌‌ها در پایگاه داده‌های به‌روزرسانی‌های امنیتی اندروید قرار ندارند. البته هنوز تمام اعضای خانواده‌ی S7 از این چرخه خارج نشده‌اند و مدل S7 Active همچنان در انتظار دریافت جدیدترین به‌روزرسانی‌های امنیتی اندروید است؛ اما بعید به نظر می‌رسد برای مدت خیلی زیادی این رویه ادامه داشته باشد.

سامسونگ دو گوشی گلکسی S7 و S7 Edge را سال ۲۰۱۶ همراه با اندروید ۶.۰ مارشمالو عرضه کرد و سال ۲۰۱۸ نیز آخرین نسخه‌ی به‌روزرسانی نرم افزاری بزرگ خودش را با اندروید ۸.۰ اوریو دریافت کرد. پس از آن، سامسونگ فقط پچ‌های امنیتی را برای این محصولات عرضه می‌کرد. اما حالا ۴ سال زمان برای پشتیبانی نرم افزاری از این گوشی‌ها به پایان رسیده و سامسونگ دیگر قصدی برای ادامه‌ی روند تحت پوشش قرار دادن آن‌ها ندارد.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا