تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
کد خبر : 25885

ساخت ۱۲ مدرسه در ۳ استان سیل زده کشور با مشارکت کارکنان بانک ملت

ساخت ۱۲ مدرسه در ۳ استان سیل زده کشور با مشارکت کارکنان بانک ملت

کافه دانش: تفاهمنامه ساخت ۱۲ مدرسه در سه استان گلستان، لرستان و خوزستان بین بانک ملت و سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس، به امضا رسید. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، بر اساس این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت به عنوان متعهد به مشارکت در پروژه و دکتر مهراله …

کافه دانش: تفاهمنامه ساخت ۱۲ مدرسه در سه استان گلستان، لرستان و خوزستان بین بانک ملت و سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس، به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، بر اساس این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت به عنوان متعهد به مشارکت در پروژه و دکتر مهراله رخشانی مهر مدیرعامل سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور به عنوان مجری و ناظر پروژه رسیده است، این بانک از محل کمک جمع آوری شده از سوی کارکنان خود، در احداث و تکمیل ۱۲ واحد آموزشی آسیب دیده از سیل ابتدای سال ۱۳۹۸ در استان های گلستان، لرستان و خوزستان مشارکت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، مدت زمان اجرای پروژه جهت احداث و تکمیل ۱۲ واحد آموزشی موضوع تفاهمنامه، از زمان امضای قرارداد و واریز نخستین قسط و اخذ مجوزهای لازم و طی مراحل آن، حداکثر ۲۴ماه با مبلغ ۶۰ میلیارد ریال تعیین شده است.
دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضای این تفاهمنامه، روز انعقاد تفاهمنامه  ساخت ۱۲ مدرسه  را روز خوبی برای کارکنان این بانک خواند و اظهار داشت: توجه و پرداختن به سیستم فضای آموزشی کشور، از ابزارهای مهم توسعه آموزش و به تبع آن توسعه علمی و رشد اقتصادی کشور است و وظیفه خطیر مدیریت فعالان و خیران امر مدرسه سازی، بر عهده سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور است.
وی با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر از سوی سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور، این طرح را باعث درگیرشدن افراد بیشتری در ساخت مدرسه در سطح کشور خواند و ادامه داد: مشارکت کارکنان بانک ملت در ساخت ۱۲ مدرسه در سه استان سیل زده، اقدامی همراستا با طرح آجر به آجر است.
دکتر بیگدلی با تاکید بر این نکته که بانک ملت از دیرباز در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی خود نسبت به انجام کارهای عام المنفعه اقدام کرده است، افزود: از جمله این اقدامات، مشارکت در امر مدرسه سازی بوده و تاکنون نیز ۶۵ مدرسه با مشارکت این بانک در سراسر کشور احداث شده است.
وی با بیان این نکته که تعدادی مدرسه هم در دست ساخت است، ادامه داد: در فاز جدید، کارکنان بانک ملت نیز در یک فراخوان عمومی، آمادگی خود را برای مشارکت در مدرسه سازی اعلام کردند که با جمع آوری مبلغ ۶۰ میلیارد ریال کمک نقدی، ساخت ۱۲ مدرسه در دستور کار قرار گرفت.
مدیرعامل بانک ملت، این مشارکت را اقدامی ارزشمند و در خورتحسین خواند و تاکید کرد: کارکنان این بانک، افرادی خیر و علاقمند به امور خیر به ویژه مدرسه سازی هستند و دوشادوش بانک ملت، در کنار سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس در این امر خیر، مشارکت خواهند کرد.
وی اظهار امیدواری کرد که خدا به همه توفیق اعطا کند که در کمک به ساخت فضاهای آموزشی و افراد نیازمند جامعه، پیشقدم باشند.
دکتر مهراله رخشانی مهر، رییس سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور هم با قدردانی از کارکنان بانک ملت بابت این تصمیم شایسته و ارزنده، تاکید کرد: این بانک چندین سال است که در عرصه ساخت فضاهای آموزشی وارد شده و اتفاقات خوبی را نیز در این زمینه رقم داده است.
رییس سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور، مدرسه سازی را از مهم ترین بخش های آموزش کشور خواند و یادآور شد: بدون وجود فضا و تجهیزات، اتفاق مثبتی در حوزه آموزش کشور رخ نخواهد داد.
وی با بیان این نکته که سرمایه اصلی کشور در مدارس و به ویژه مدارس ابتدای نهفته است، گفت: اقدام بانک ملت برای مشارکت در ساخت مدرسه به ویژه در مناطق محروم ، اقدامی ارزنده و قابل ستایش است.
دکتر رخشانی مهر با اشاره به این نکته که تاکنون ۱۱۷ هزار کلاس درس از سوی ۳۰ هزار خیر در سطح کشور ساخته شده است، پویش آجر به آجر را طرحی در راستای فراهم شدن شرایط برای عموم مردم جهت مشارکت در امر خیر مدرسه سازی عنوان کرد.
وی مشارکت کارکنان بانک ملت را در ساخت ۱۲ مدرسه، مصداق بارز مشارکت آجر به آجر در مدرسه سازی خواند و تاکید کرد: می توان گفت که کارکنان این بانک، آجر به آجر در کشور مدرسه می سازند.
علی اکبر صابریان، مدیر امور دفتر مدیریت و روابط عمومی بانک ملت نیز در سخنانی، این بانک را یک بنگاه مالی تاثیرگذار در کشور خواند که از ابتدای تاسیس تاکنون، دغدغه مشارکت فعال در نظام آموزشی کشور را داشته زیرا معتقد است که نظام آموزشی قدرتمند از ارکان اساسی کشورهای توسعه یافته است.
وی با بیان این نکته که رفع کمبود فضای آموزشی، زمینه دسترسی همگان را به آموزش فراهم می کند، ادامه داد: بانک ملت در سال های اخیر با همکاری سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس کشور در ساخت ۶۵ مدرسه در ۳۱ استان کشور، مشارکت کرده است.
صابریان در عین حال تاکید کرد که کل مبلغ ۶۰ میلیارد ریال ساخت ۱۲ مدرسه جدید موضوع تفاهمنامه، از سوی کارکنان بانک ملت تامین شده است.

انتشار: کوروش جم

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.