فرهنگی

روایت «ایران‌زاد» از بوشهری‌ها

روایت «ایران‌زاد» از بوشهری‌ها

روایت «ایران‌زاد» از بوشهری‌ها

مستند بلند «ایران‌زاد» به کارگردانی مجید عزیزی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر، این روزها رودرروی بوشهری‌ها قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پروژه، ساخت مستند سینمایی «ایران‌زاد» که از اوایل سال ۱۳۹۹ در استان چهارمحال و بختیاری کلید خورده و تاکنون در استان‌های مختلف کشور فیلم‌برداری شده، قرار است تا ماه‌های آینده ادامه پیدا کند و پس از اتمام مراحل فنی در سینماهای کشور و جشنواره‌های داخلی و خارجی نمایش داده خواهد شد.

این مستند در هشتمین سفر استانی خود مهمان مردم جنوب شده و «خضر عزیززاده» معروف به «عمو خدر» خیام‌خوان مشهور بوشهری، در این سفر از تجربه‌های جالب خیام‌خوانی‌اش گفته است.

همچنین دوربین «ایران‌زاد» رودرروی «سوناز یوسفی»، که به عنوان اولین زن نوازنده نی‌انبان معرفی شده قرار گرفته تا از چالش‌های این عرصه و موفقیت‌هاش بگوید. «علی زیارت‌زاده» غریق نجات بوشهری نیز از داستان‌های تلخ و شیرینش گفته است. در این سفر، «ایران‌زاد» پای صحبت ناخدای قدیمی بوشهر درباره دنیای روی دریا و سفرهای دریایی و نیز «یاحسینی»، دمام‌زن مشهور بوشهری نشسته است.

روند فیلم‌برداری مستند سینمایی «ایران‌زاد» در شهرها و روستاهای مختلف ایران به دلیل شرایط بحرانی شیوع کرونا، کندتر از آن‌چه در تصمیم اولیه تیم تولید بوده پیش می‌رود. به گفته مجید عزیزی، کارگردان این مستند، «ایران‌زاد» درباره اقلیم ایران یا تاریخ آن نیست، بلکه به تجربه‌های زیسته ایرانیان معاصر می‌پردازد.

دیگر عوامل اصلی این فیلم عبارتند از: مشاور پروژه: حامد شکیبانیا، مدیر تولید: محمدهادی‌ حیدری، دستیار کارگردان: فاطمه سادات ابوترابی، سرپرست گروه تحقیق: ایمان معصومی، پژوهشگر: علیرضا زارعی، مدیر فیلم‌برداری: میثم بابایی، تدوین‌گر: محمدحسین حیدری، مدیرصدابرداری: احمد افشار، مدیر برندینگ: علی قرائتی، طراح گرافیک: سیدعلی میرفتاح، مدیر رسانه‌ای: فرنوش آباء، عکس: مهدی کریمی.

انتهای پیام

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن